Originální název: Where Rainbows End

Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0246-7

Motto (2014) 978-80-267-0246-7 432 vyšlo pod názvem S láskou, Rosie
BB art (2006) 80-7341-759-6 399

Rosie a Alex spolu vyrůstali a chodili do školy a také při sobě stáli při všech dětských nezbednostech. V době, kdy objevují radosti dospívání, však zasáhne osud, který životy obou přátel rozdělí. Alex se s rodiči stěhuje z Dublinu do Bostonu, kde jeho otec dostal skvělou práci. Rosie zůstává doma a cítí se bez svého kamaráda opuštěná. Umíní si, že jakmile dokončí školu, odstěhuje se za Alexem. Těsně před odjezdem však její plány zmaří zpráva, která jí od základu změní život a připoutá ji na neurčito k rodnému Irsku. Přátelství Rosie a Alexe pokračuje, i když jsou oba mladí lidé odkázáni jen na dopisy, e-maily a telefonáty. Ani jeden z nich ale netuší, jestli jejich vztah dokáže přežít léta odloučení, obrovskou vzdálenost i nové známosti, které oba navazují. Rosie vzpomíná na jediný polibek, který si vyměnili, a hlavou se jí honí dohady, jestli už jejich kamarádství vlastně nepřerostlo v mnohem hlubší cit. Jenomže se zdá, jako by se celý svět spiknul proti nim. Jako by se už nikdy neměli setkat. (Založil/a: xjane)

Keatin
  6. 7. 2016, 16:48
Nejprve jsem viděla film, ten se od knihy v mnoha momentech liší. Favorizovala bych spíše knihu, která mi příjde komplexněji pojatá a ukazuje život Rosie a Alexe více normální, uvěřitelný, běžný ...Cecelia Ahern patří mezi mé oblíbené autorky, které umí zaujmout. Příběhu prospěla neobvyklá forma vyprávění, bylo to více "napínavější", člověk pořád čekal CO JAKO BUDE DÁL ...UŽ BUDE HAPPYEND? Ono proslulé "ticho" protknuté celou knihou bylo naprosto dechberoucí.
marta-b
  15. 5. 2015, 17:15
Moc se mi líbila neobvyklá forma vyprávění příběhu a bavilo mě to číst. Bavil mě celkově příběh, humor, docela děj plný zvratů ... mě knížka nadchla a putuje mezi moje oblíbené. Je to prostě oddechovka a romantika na pár večerů.
Evelýny
  3. 5. 2015, 7:14
,,Zvláštní, uklidňující ticho. Jakoby se na chvíli svět zastavil, jakoby všechno kolem nás zmizelo...." Příběh lásky, kterou skoro zničil strach - příběh přátelství, které nezničila láska. Tam, kde končí duha - tak tam začíná nekonečná láska. A i když příběh nakonec končí relativně dobře, mně po dočtení bylo opravdu smutno.
Kniha je psaná formou dopisů, mailů, chatů, telefonátů. Zpočátku mi to vadilo, ale příběh lásky, kterou nezdolá ani hloubka Atlantického oceánu, ani kaskáda fatálních chyb obou hrdinů je opravdu velmi silný a na neobvyklou formu si zvyknete. Napětí z toho, jak to všechno dopadne, vás nutí číst dál, navzdory vzteku, navzdory smutku, navzdory vlastním vzpomínkám....No nic - jdu si uvařit kafe:-)
Neodolala jsem a podívala se na film. Film je ovšem paskvil.
Ruffy
  31. 8. 2012, 18:04
Kniha je opravdu velmi čtivá. Dopisová forma byla opravdu zvláštní, ale vůbec mi to nevadilo, ba naopak jsem ráda, že jsem zkusila zase něco nového :). A příběh je opravdu moc krásný.
Astonius
  17. 10. 2015, 23:27
Dost dobře nechápu rozsáhlost tohoto "díla". Musím říct, že mám ke knize podobný názor jako k PS Miluju tě a po této druhé zkušenosti s autorkou končím. Zhruba do strany 100 to ještě šlo - forma dopisů byla pro mě nová a zpočátku mě docela bavila, ale postupem času se to dost okoukalo a už to nestačilo. Chtěla jsem prostě číst něco víc, scházel mi ten okamžik vygradování děje, kdy se něco stane a člověk hltá stránku za stránkou - k tomu vzhledem k užité formě vyprávění nedošlo, protože čtenář se vše dozvídá až poté, kdy se něco stane a navíc suchopárnou formou nějakého sdělení např. kámošce či sestře v mailu nebo dopise. Pro mě to byla slátanina, která by se dala ukončit do str. 200 a bylo by to tak akorát - velmi jsem se nudila, nic se tam nedělo a navíc z hlediska "psychologie postav" mi to prostě nijak do sebe nezapadalo a nesedělo to. Rosie byla velmi hloupá a mně nesympatická, Alex vykreslen jako supermuž špičkového vzdělání a uplatnění - už jen z tohoto pohledu opravdu autorce "věřím" tu nekonečnou lásku..... Přátelství muže a ženy tak, jak je podáno, je podle mého názoru nemožné - myslím hlavně z jeho strany... Knihu považuji za ztrátu času, nic mi nedala.
karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:11
Trochu jsem měla ze začátku problém, se ve stylu knihu zorientovat, pak mě ale rychle pohltila a nemohla jsem se odtrhnout. Konec byl sice předvídatelný, ale líbila se mi. Někdy se k ní určitě vrátím. A jako vždy, kniha mockrát lepší než film.
Luci-ye
  23. 7. 2016, 22:58
Po knize jsem sáhla v regálu knihovny jen tak, a když jsem se podívala na obálku (s fotkou z filmu), rozhodla jsem se pro ni víceméně kvůli té romanticky vypadající dvojici. :-D
Bylo to fajn čtení na léto. 5 částí, 50 kapitol, příběh sleduje hlavní dvojici od jejich 5 let do padesátky. Našla jsem si v knížce místa/části/situace/životní pravdy, se kterými se nějak ztotožňuji a které mě zaujaly. Na několika místech jsem se spontánně zasmála. :-)
Jasně, z hlediska teorie literatury se nedá mluvit o hodnotném díle s úžasnou výstavbou etc., ale na to, abyste přišli na jiné myšlenky to stačí. A teď se už těším na to, až si pustím film!
Knihovnice25
  30. 3. 2015, 11:32
Knížka se mi velice líbila, četla jsem tedy filmovou předlohu - s názvem S láskou, Rosie, ale předpokládám, že děj je stejný nebo hodně podobný. Jsem ráda za to jak to nakonec dopadlo :) Určitě se podívejte i na film, akorát nevím co je lepší varianta, jestli se nejdříve podívat a pak až číst nebo naopak. Nicméně za mě film trochu matoucí oproti knize, ale i ten stojí za shlédnutí :)
DinDan
  6. 4. 2012, 17:46
Za mě vynikající. Na dopisovou formu jsem se zpočátku moc netvářila, ale nebylo to vůbec na závadu, vtip Ahernové to zvládl cele vyvážit.
Lisbeth_Salander
  28. 7. 2015, 9:37
Krásná knížka. Díky tomu, že je psaná ve formě mailů, dopisů, přání atd. děj rychle ubíhá a cítíte se do něj být víc vtažení. "Pořát" si říkáte, jestli se dají dohromady, nebo ne, jste s Rosie a Alexem smutní, šťastní, unavení, zmatení... Prostě romantická oddechovka na léto, která se vám dostane pod kůži.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:20
Báječná kniha. Jsem z ní nadšená stejně tak jako z PS: Miluji tě. Nemohla jsem se nabažit skvělého a vtipného příběhu. Je to psané formou chatu, emailů, dopisů, pozvánek atd. Mě to vůbec nevadilo. Naopak. Bylo to něco nového a víc mě to přítáhlo. Několikrát jsem se zasmála, někdy mi bylo do pláče. Cecelia mi ukázala, že umí psát úžasné knihy, takže si zasloužila místo mezi mé nej.
diaaa
  10. 5. 2015, 18:13
Já fakt nevim, ta kniha mě tak neuvěřitelně rozčilovala! Jak se furt nemohli prostě dát dohromady! Rozčilující!!! Nevím jaký dát hodnocení.....
Kika Čelináková
  23. 11. 2016, 16:47
Nejdříve jsem viděla film a musím říct, že se mi dost líbil. Ale štve mě, že do filmu nedali nebo upravili moje oblíbené scény z knihy. Na knize se mi nejvíce líbilo, že byla napsána jinak, než ostatní knihy. Četlo se to rychle a bylo to velmi zábavné i napínavé. Určitě doporučuji.
Táňa Plačková
  2. 8. 2016, 18:01
Obsahuje spoiler spoiler Musela jsem si zvyknout na zvláštní styl psaní, který se mi nakonec hrozně moc líbil. Proběhlo se celým životem Rosie :) Je zvláštní, jak se neustále míjeli :D líbilo se mi, že i když Rosie měla svůj život naplánovaný, ale nakonec se to všechno nevydařilo. Proto musíme žít v přítomnosti a né v budoucnosti :)
mart115
  9. 12. 2015, 16:38
Skvěle napsáno. Kniha pobaví a zaujme. Jsem ráda, že jsem ji četla. Filmová verze taky není špatná, ale kniha mě nadchla víc. Určitě doporučuju. :-)
marienka222
  26. 10. 2015, 18:53
Za mě naprosté zklamání....Klobouk dolů tvůrcům filmu, kteří z takovéhe knihy dokázali vytvvořit tak nádherný a úžasný film!!!

Obvykle to u mě chodí takto: čtu knihu ,potom vidím film a jsem zklamaná, pokud naopak napřed vidím film, knihu už nečtu, když už vím, o co tam jde...V tomto případě jsem se rozhodla udělat výjimku a poprvé si přečíst knihu, přestože už jsem viděla plátnové zpracování. Předpokládala jsem totiž, že i zde se potvrdí pravidlo kniha je mnohem lepší, než film, a když v tomhle případě jsem z kina odcházela s dojmem, že toto je 1 z nejlepších filmů ve své kategorii, pak kniha, která pro něj byla předlohou, musí být naprosto úchvatná...

Bohužel, přišlo mi, jako kdyby tvůrci filmu četli jinou knihu, nebo ji nepochopili ( a díky Bohu za to, že to vzali za úplně jiný konec) - Rose ve filmu - akční, pozitivní, veselá, zklamaná, ale odhodlaná něco dělat,změnit atd... - stejně tka její kamarádka - lehce ironická, ale ve skutečnosti správná podpora, mající na Rose dobrý vliv

Rose v knize (převážně) - ufňukaná, zahořklá žena, která si stále na něco stěžuje a kritizuje vše kolem a o její kamarádce ani nemluvím..Mít vedle sebe a vystavovat se vlivu a radám někoho takového, ani bych se nedivila, že můj život nefunguje... Vrcholem všeho Rubiina hláška, že její partner je sice příšerný, ale aspoň dobrý v posteli...Více to nebudu rozebírat, jen mě u toho napadla myšlenka, že je i dost důležité jaké ženy vedle sebe muži mají, a jak se k nim ony chovají - pokud k mužům přistupují jako k prasatům a příval dalších negativ a takto o nich mluví, asi nemohou čekat, že budou mít doma gentelmany ( Smozřejmě vím, že to je jen 1 strana věci, ale v knize to bylo podáváno zase přesně naopak - stylem, že Ruby a Rose jsou ty chudinky a muži kolem nich prostě úplně nemožní a to je ten jediný problém - s tím já silně nesouhlasím)..

Nesedla mi ani forma dopisů, protože všechny zajímavé situace jme se dozvěděli až zpětně, bez jakékoliv akce a jen jakoby mimochodem z dopisů, ale to bych brala, že záleží na čtenáři, zda mu to vyhovuje nebo ne..

Kvůli obsahu dávám 2 hvězdy a hodně jsem přemýšlela i o jedné :(
dex4
  22. 7. 2015, 15:17
Za mě spokojenost největší. Kniha se mi vážně moc líbila, takhle rychle jsem snad nikdy nic nepřečetla. Děj nikde nevázl, stále se rozvíjel a člověku bylo úplně líto knihu na chvíli odložit, prostě musel číst dál a dál, aby se dozvěděl, co se stane. Hned po dočtení knihy jsem plánovala podívat se na film, přestože jsem věděla, že film většinou není tak dobrý jako kniha. Nicméně v tomto případě jsem byla velmi mile překvapena. Až na pár detailů film skvěle kopíruje knižní předlohu a vyvolává v divákovi srovnatelné pocity jako četba samotné knihy. Každopádně není nad knihu a všem, co si chtějí přečíst nějakou tu romantickou oddechovku doporučuji právě tuto knížku! :)
08adv
  3. 2. 2015, 10:10
Život je krátkej a pohádky neexistujou...Pár dopisů, narozeninových přání, emailů, pozvánek na svatbu, parte, padesát let uplyne jako voda a v případě Rosie očekávané štěstí, jak z amerického romantického filmu, se nekoná. Tímto je kniha asi nejzajímavější, že nepřebírá staré známé ohrané scénáře z "červené knihovny". Jde si svou vlastní linií příběhu a neohlíží se na to, co tomu řeknou čtenáři, kteří neustále čekají, kdy už sakra ty dva budou spolu.
Petulka212
  1. 2. 2015, 14:19
Za mě skvělá knížka! Forma dopisů mi vůbec nevadila, naopak měl tak příběh větší spád a nutil některé věci domýšlet. Příběh perfektní, ze života.. i když chvílemi mi z něj bylo až smutno. Ale rozhodně doporučuji k přečtení!