Kdybys mě teď viděla
Originální název: If You Could See Me Now
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Motto - 2015
ISBN: 978-80-267-0298-6

Motto (2015) 978-80-267-0298-6 320
BB art (2010) 978-80-7381-718-3 287
BB art (2007) 978-80-7381-164-8 287

Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama. Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala. Cecelia Ahernová vypráví neuvěřitelný příběh Ivana, který najde životní lásku ještě dřív, než se s ní osobně setká, a Elizabeth, která zjišťuje, že nic není takové, jak se původně zdálo. Filmové studio Walta Disneyho ho chce přenést na plátno jako muzikál v hlavní roli s Hugem Jackmanem. (Založil/a: xjane)

teite
  29. 11. 2013, 21:18
Moc hezky napsaný příběh, ač mystický, je vlastně dost uvěřitelný. Jedna z nejlepších knih této autorky.
Ruffy
  18. 8. 2012, 9:47
Ta kniha mě natolik zaujala, že jsem ji přečetla téměř hned. Tak krásně napsaná. Ukápla mi i slzička a to se mi opravdu moc často nestává. A také mi něčím velmi připomínala Malého prince, má oblíbená kniha, a tak je mou povinností zařadit si je mezi ty nejoblíbenější.
DinDan
  6. 4. 2012, 17:25
Ze začátku jsem se do toho nějak nemohla vpravit, ale postupem příběhu se vše vyhladilo. Námět mi teď připadá trošku zvláštní, ale spisovatelka umí vyprávět moc pěkně, takže nemohu říci, že by mě kniha nebavila.
schialli
  21. 7. 2014, 7:58
Není to hezky napsaný, je to napsaný jednoduše (což mi obvykle nebrání ve vyšším hodnocení, nejsem Palacký) a je to pěkná nuda. Hraje si to na romantiku s malým velkým poselstvím, ale romantika tu nemá to správný jiskření a poselství à la jsme tu pro všechny, kdo nás potřebují a uznávají mocnou sílu víry... až budu chtít něco duchovního, tak si přečtu Bibli, Coelha nebo si pozvu jehovisty, tohle fakt ne.