Temná hmota

Originální název: Ha-chomer ha-afel

Plus - 2009
ISBN: 978-80-00-02279-6

Plus (2009) 978-80-00-02279-6 285

Adam, izraelský diplomat v New Yorku, způsobí během své návštěvy v Jeruzalémě nehodu. Srazí na ulici dívku jménem Eva. Je to ruská emigrantka, studentka astrofyziky. Adam ji ihned odveze do nemocnice. Mezi ním a Evou to nečekaně zajiskří. Dojde k osudovému sblížení, které nezadržitelně spěje k rozchodu, opětovnému sblížení a nešťastnému čekání na další rozchod.
Eva navštíví Adama později v New Yorku, kde stráví spolu týden v hotelu na Washington Square. Adam není schopen se vymanit z osudového vztahu, ani ze svého dosud šťastného manželství.
Izraelský autor Aner Shalev napsal napínavý příběh o lásce, svádění, podvádění i touze, která dokáže přetrvat cokoli. Píše jednoduchým jazykem a o lásce hovoří jako o přitažlivých a odpudivých silách, které vládnou ve vesmíru. Román tak úhlem pohledu patří mezi nejoriginálnější milostné příběhy, jaké byly v poslední době vydány. (Založil/a: Kiki_)

Aner Šalev Aner Šalev
*24.01.1958

b.w.
  20. 7. 2014, 12:50
V této knize chybí dialogy, skládá se pouze z dlouhých a zmatených vět. Děj silně pokulhává. Nedočetla jsem, nestála za to...