Hvězdné hodiny lidstva

ISBN: 978-80-86739-31-1

Andrej Šťastný (2007) 978-80-86739-31-1 302
Votobia (1993)
Mladá fronta (1971)

Víte, že hymnu francouzských revolucionářů Marseillaisu složil zarytý stoupenec monarchie? Že objev zlata v Kalifornii udělal z nejbohatšího muže světa žebráka? A že stačilo jen zavřít zadní branku, a Turci by nedobyli Cařihrad? O tom všem píše Stefan Zweig v této knize, která se ve světě již dávno proslavila. Přináší dvanáct mimořádně zajímavých příběhů, které v posledních čtyřech stoletích měnily tvář našeho světa. Jsou o vojevůdcích, geniálních vynálezcích i nesmrtelných umělcích. A o tom, proč právě kvůli nim udeřila hvězdná hodina lidstva, která změnila osudy lidí na desítky a stovky let dopředu. (Založil/a: H.M.)

vladislaus
  27. 7. 2015, 17:15
Nečekal jsem, že tato kniha Zweiga je jistým způsobem populárně historická knížečka, kde se popisuje deset historických okamžiků. Já bych polemizoval ohledně výběru oněch dějinných momentů. Některé se mi nezdály tak vyjímečné. Mně se nejvíce líbila kapitola o dobytí Cařihradu, i když tuto historku znám i z jiných zdrojů, tak Zweigova je nejvíc povedená.