Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nemusí být vždycky kaviár

91%
5 70
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nemusí být vždycky kaviár
 Všechny obaly
Nemusí být vždycky kaviár
 Všechny obaly
Originální název: Es muss nicht immer Kaviar sein
Poprvé vydáno celosvětově: 1960

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-249-2723-7
Počet stránek: 512
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 29x v oblíbených
v přečtených 136x v přečtených
v knihovně 33x v knihovně
k přečtení 29x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Euromedia Group (2015) 978-80-249-2723-7 512
Ikar (1999) 80-7202-557-0 510
Galaxie (1991) 80-85204-08-8 503

Tajný agent proti své vůli Thomas Lieven, atraktivní, inteligentní muž německého původu hovořící několika světovými jazyky, původní profesí soukromý bankéř, má dvě životní lásky: ženy a vaření. Ženy ho obdivují, milují, podvádějí a nenávidí. Při vaření dostává nejlepší nápady, které mu leckdy zachrání život. S úsměvem a šarmem zvládá nebezpečí, do nichž se za druhé světové války dostává jako agent tajných služeb spojeneckých zemí a zároveň i německého abwehru. Prostředí bohatých průmyslníků, bankéřů, politiků, zločineckého podsvětí a nejvyšších vojenských kruhů neopouští ani v prvních poválečných letech a dějištěm jeho rušného života se stává kromě Německa, Francie, Anglie a Portugalska také řada dalších zemí. Charakterní a sympatický hrdina „bez bázně a hany" dokáže být i podvodníkem a svůdcem, ale nikdy nezradí své zásady, k nimž patří odpor k násilí, hlouposti a fanatismu, ale i schopnost racionálního jednání a pochopení pro lidské slabosti. Dobou prosycenou zlem, proradností a nebezpečím kráčí muž, který si v sobě nese vlastní životní filosofii: „Nemusí být vždycky kaviár". Životní osudy Thomase Lievena doprovází navíc i řada jeho vlastních receptů na vynikající lahůdky, v nichž opravdu není vždycky kaviár...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Morreluc
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 10. 2014, 12:07
Jedna z mých oblíbených knih. Četla jsem ji před pár lety, ale rozhodně to podle mě byla od Simmela nejvtipnější kniha, pokud se to tak dá napsat :-) . Ale jak píše ToVy v komentáři níže, asi bych ji nedoporučila jako první knížku od autora. První od Simmela jsem četla Láska je jen slovo a postupně přes několik dalších jsem se dostala k této. Dnes už mám přečteny téměř všechny, chybí mi Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět a Plakat přísně zakázáno. Každopádně doporučuji zařadit k přečtení.
ToVy
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 3. 2014, 11:35
Šestá kniha JMS, která jej povznesla na významné místo německých spisovatelů. Užasná kniha, kterou ale nedoporučuji nováčkům Simmela. Byla to moje první kniha od Simmela, hluboce zahrabaná v domácí knihovně. Četl jsem ji, nebo spíš pokoušel se jí poprvé přečíst někdy na přelomu základní a střední školy a samozřejmě jsem ji nedočetl, a to ne kvůli tomu, že by byla nezajímavá. Prostě jsem se v ní ztratil. Není neobvyklé, že se na jedné stránce ocitnete ve třech různých časových obdobích a dávat si dou souvislostí všechny osoby a děje, to už musí mít člověk od JMS něco přečteného, aby plně pochopil a přivikl si na přeskakování dějů. JMS jsem propadl až jinou knihou a až jsem měl něco přečteno, vrátil jsem se k této knize a byl jsem ohromený a když jsem jí teď znovu četl v chronologickém pořádku jak JMS své knihy psal, musím říct, že je to skutečně jeho první velká kniha. Úžasné.