Originální název: Begegnung im Nebel

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1238-7

Ikar (2009) 978-80-249-1238-7 116
Brána (1995) 80-85946-03-3 180

Sedm mistrovsky ztvárněných povídek, jež vyprávějí převážně o náhodných setkáních a nahlížejí do myšlenkových pochodů svých hrdinů. Děj je křehký, stejně tak jako jsou křehké mezilidské vztahy. Postavy se vynořují jakoby z mlhy, nesměle odkrývají své nitro a nechávají na protihráči - partnerovi, aby našel smysl jejich jednání. Partner, a s ním i čtenář, chápe, rozumí a hluboce s nimi soucítí. Dominuje tu komunikace mezi lidmi, hluboké lidské porozumění a pochopení. Ve světě plném násilí čtenáře potěší, že pokud člověk chce, má vždycky schopnost se se svým protějškem dohodnout, jako třeba dva vojáci znepřátelených stran, které osud svedl v mlze a kteří šli kousek cesty pospolu.

Roanna
  2. 11. 2011, 8:28
Velké zklamání. Tohle že napsal Simmel? Troufám si říct, že tak pitomoučké a banální příběhy by si dokázalo vymyslet i dítě na základní škole.