Draci padlého slunce

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-7398-005-4

Fantom Print (2007) 978-80-7398-005-4 364

Část souboru Dragonlance, první kniha série Válka duší.

Od zkázonosné Chaosovy války, po které bohové odešli z Krynnu, uběhlo už čtyřicet let. Ansalon ovládli krutí a mocní draci, kteří se mezi sebou rozdělili pevninu a vybírají daně od zotročených lidí. Svět se mění, nikdo však netuší, jestli k dobrému, či zlému. Jednoho dne se však přes Ansalon přežene divoká magická bouře, jež s sebou přinese záplavy a požáry, smrt a zhoubu. A z chaosu povstane podivná, tajemná mladá žena. Její osud je nerozlučně spjat s osudem Krynnu. Protože jen ona zná budoucnost, která je zvláštním způsobem pevně svázaná se strašlivým tajemstvím ukrytým v minulosti. Nyní hrozí nová válka, strašlivější než kterákoli předtím. V ohrožení se ocitne samotné srdce a také duše světa. (Založil/a: Galeana)

Margaret Weis Margaret Weis
*16.03.1948

Tracy Hickman Tracy Hickman
*26.11.1955

Ances
  13. 11. 2012, 22:31
Za sebe můžu řict, že DragonLance - Válka dusí, a konkrétně tento díl, je moje nejoblíbenějsí fantasy ze vsech, co jsem zatím četla (Pána prstenů nepočítám, to je mistrovství).

Jasně, děj vypadá klasicky - jedna globální katastrofa pohlcující i poslední zbytky dobra, jak příhodná to doba pro zrození pravého hrdiny, který vsechny zachrání a bude pak žít stasně až do smrti... Ale pozor, nenechte se zmást. Místo klaďase přichází pouze záporačka s úžasnou osobností, i já jsem se nechala svést na "temnou stranu síly"...
Faolan
  24. 6. 2013, 11:34
Tato kniha v sobě snoubí klasické prvky fantasy a sem tam se vyskytne i humorná scéna, ve které převážně vystupuje jistý gnóm. Doporučuji všem milovníkům fantasy.