Až bude volit divá zvěř

Až bude volit divá zvěř Originální název: En attendant le vote des bétes sauvages

Dauphin - 2004
ISBN: 80-7272-002-3

Dauphin (2004) 80-7272-002-3 286

Ahmadou Kourouma (1927-2003) se sice narodil v Pobřeží slonoviny, ale můžeme ho směle řadit mezi evropskou spisovatelskou špičku. A to nejen díky tomu, že od 50. let žije ve francouzském exilu. Svými africkými náměty oslovuje mnohé evropské čtenáře, kteří o životě na černém kontinentu vědí jen velmi málo, svou dokonalou francouzštinou, již dokonce sám obohacuje, např. spoustou neologismů, nadchne po formální stránce.
Jeho třetí román Až bude volit divá zvěř je velkolepou směšnohrdinskou kronikářskou freskou, v níž nám Kourouma přibližuje politický život, řízený zákonitostmi, záhadami, mýty, náboženstvím černé Afriky. Byl za něj oceněn např. Cenou Inter. Za celoživotní dílo dostal nedávno Velkou Cenu Jeana Giona. (Založil/a: xjane)

#afrika
Ahmadou Kourouma Ahmadou Kourouma
*24.11.1927 - †11.12.2003

achilles
  25. 7. 2014, 10:05
Po právu oceněná kniha. Pro zájemce postkoloniální Afriky a Afriky vůbec je taková literatura faktu, která v českém jazyce moc nevychází. Zajímavé čtení, doporučuji si zapsat na papírek přezdívky autora diktátorů a států psané v úvodu překladatelkou, lépe se budete orientovat.