Začni žít

Začni žít Originální název: Get a Life

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1898-2

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1898-2 200

Pětatřicátník Paul Bannerman má svůj život pod kontrolou. Když mu ale jednoho dne lékaři diagnostikují rakovinu, zhroutí se mu svět. Paul se stává nebezpečným pro své okolí, protože je "radioaktivní". Aby uchránil manželku a dítě, uchýlí se dobrovolně do karantény domu svého dětství, kde se o něho starají rodiče. Manžel a otec se tak znovu stává synem. A tento krok má své následky. Pro všechny zúčastněné... (Založil/a: xjane)

Nadine Gordimer Nadine Gordimer
*20.12.1923 - †2014

papuchalek
  19. 9. 2012, 14:54
Na knihu jsem se těšila, protože jsem četla již knihu Poutníci. Ale kniha byla pro mě absolutním zklamáním. Postavy jsou černobílé, sociální vazby také. Je zde cítit autorčina radiofóbie (ať už se to týká radioaktivního jódu použitého v nukleární medicíně, tak názoru na stavbu nové jaderné alektrárny). Hlavní hrdina popisuje jak bojuje proti těm zlým, kteří ničí přírodu a on ji musí zachránit (je to ekoterorista). Musím se přiznat, že ač jsem se snažila knihu dočíst nakonec se mi to nepodařilo neboť každý další rádek byl utrpení. Měla jsem pocit, že čtu slohovou práci dítěte v osmé třídě.