Originální název: Bitte lässt die Blumen leben

ISBN: 978-80-249-1186-1

Ikar (2009) 978-80-249-1186-1 510
Ikar (1999) 80-7202-444-2 510
Naše vojsko (1993) 80-206-0304-2 398

Úspěšný advokát Charles Duhamel, který jako jediný z cestujících přežil bez zranění výbuch letadla při letu z Paříže do Vídně, se rozhodne využít šance, jež se mu nečekaně naskytla, a uchopit osud do svých rukou. Předstírá vlastní smrt, přijme nové jméno a má v úmyslu zcela změnit dosavadní způsob života, který ho ani v nejmenším neuspokojoval. Znovu se ožení a odchází za svou mladou ženou Andreou, u níž konečně našel opravdovou lásku, do Německa. Osud se však nedá oklamat a klade mu do cesty rozličné nástrahy, do nichž se "zběh ze života" Duhamel alias Kent proti své vůli stále více zaplétá a ani vražda mu nepomůže nalézt vytoužený klid a štěstí, které chtě nechtě staví na lži. V rozsáhlé pátrací akci v čele s nejlepším francouzským kriminalistou Rollandem, kterou vyprovokovala Duhamelova bývalá žena Yvonna, je "zběh ze života" nakonec odhalen, a navíc obviněn z další vraždy, kterou nespáchal…

Ver
  13. 11. 2012, 13:27
Krásný příběh, opět výborně napsaný, takže nechybělo napětí, emoce, a také uroněné slzičky :) Knihu jsem opravdu velice prožívala, děj vtáhl a nepustil..
Zuzanka89
  16. 3. 2016, 20:22
Velmi silný emotivní příběh, na který musíte myslet i dlouho po přečtení knihy. Doporučuji všem, které mají rádi smutné knihy, které vás strhnou. Bohužel jsem tuto knihu četla v období, kdy bych spíše potřebovala doplnit energii, proto nedoporučují těhotným a maminkách na mateřské :-)
ToVy
  1. 2. 2014, 21:16
Právě jsem knihu dočetl. Po třetí, musím dodat. Rychle jsem se začetl a od setkání s Andreo jsem nějak pořád nerozumněl, proč je tato kniha jedna z mých nejoblíbenější, vydržel jsem, a při plní slze, která si začal stékat jsem to znovu pochopil, holt dlouhy časový úsek mezi čtením před několika lety a několika významnými životními zkušenostmi. Vypustil bych některé nezajímavé až lascivní pasáže, ale to by zase nebyl Simmel. Nejvíce se mi líbí konce, nedokážu se od nich odtrhnout a čtu dál a dál.
gubka67
  25. 2. 2015, 12:01
Obsahuje spoiler spoiler Krásna kniha plná emócií, neviem, ako český preklad, ale v slovenčine to bolo v určitých pasážach trochu presladené, každo
pádne, silný dej a slzy tiekli potokom...
kristynka
  19. 2. 2015, 17:45
Nádherná knížka, která mi zůstane dlouho v paměti. Napínavý a emocionální příběh. Patří do mých nejoblíbenějších knih od Simmela stejně jako Bůh chrání milence.