Trýznivé tajemství

Originální název: Trýznivé tajemství

Práh - 2003
ISBN: 80-7252-088-1

Práh (2003) 80-7252-088-1 144

Matematická novela o vzniku neeuklidovské geometrie. Autor známých pozoruhodných knih na pomezí historie, matematiky a filsofie na základě svých znalostí rekonstruuje tajemný příběh objevitelů nového pohledu na geometrický svět. (Založil/a: Jetelik)

Jetelik
  27. 4. 2011, 12:39
Tuto knihu jsem přečetl jedním dechem. Profesor Vopěnka má dar slučovat matematiku s dalšími lidskými druhy umění a každý nejen kovaný matematik si tento příběh myslím vychutná.
Theodor
  24. 11. 2010, 12:45
Mít v takové míře vynikající matematické nadání a ještě k tomu literární vlohy, to se jen tak nevidí! Úžasná kniha pro všechny čtenáře, nejen matematiky, byť ti ji mohou ocenit dvojnásob. Přijatelné a skvěle vyprávěné objasnění záhad spojených s Gaussovým chováním ve věci objevu. Současně poutavý a srozumitelný odborný, populárně naučný výklad. (Původně vyšlo jako součást "Čtvrtých rozprav s geometrií; otevření neekleidovských geometrických světů", Vesmír, Praha 1995.) - Jednoduše geniální.