Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci

Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci
Originální název: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci

Práh - 1999
ISBN: 80-7252-022-9

Práh (1999) 80-7252-022-9 920

Souhrnné dílo je podloženo hlubokým studiem matematiky, historie, filosofie a vůbec veškerého vědění a umění té které doby. Skládá se ze čtyř knih. První kniha Vědění uloupené bohům olympským objasňuje otevření geometrického světa a zušlechtění geometrie, k němuž došlo v antice. Druhá kniha Prosvětlení cesty k nekonečnu pojednává o vlivech teologie na vznik novověké vědy. Třetí kniha Geometrizace reálného světa se věnuje období od počátku novověké přírodovědy. Završením celého díla je čtvrtá kniha Otevření neeuklidovských geometrických světů. (Založil/a: Jetelik)

Jetelik
  27. 4. 2011, 12:36
Je pravda, že na přečtení filosofického díla musí dnešní vzdělaný člověk získat trochu cvik. Tuto knihu jsem přečetl v předposledním ročníku při studiu matematiky na univerzitě a dala mi opravdu hodně (mimojiné právě mi dala trpělivost a cit číst i další filosofická díla). Úžasná výstavba a konstrukce pojmů, kteráž to složka této knihy dělá z tohoto díla i jazykově velmi hodnotný spis.
Theodor
  24. 11. 2010, 12:51
Na to se obtížně hledají slova - prostě geniální! Srozumitelný odborný výklad a navíc skvělá čeština, jejíž četba je skutečným požitkem. Kéž by bylo dost vzdělanců, kteří by mohli toto dílo ocenit stejnou měrou jak po matematické, tak po filosofické stránce!