Láska je poslední most

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2047-4

Ikar (2013) 978-80-249-2047-4 461
Ikar (2000) 80-7202-641-0 461

Filipu Sorelovi, jednapadesátiletému věhlasnému informatikovi, vynikajícímu odborníkovi na vyhledávání virů v počítačových programech, se náhle zhroutí svět. Firma Delphi, u níž působí již řadu let, ho z nicotných důvodů, odsune na vedlejší kolej a pověří nedůležitými úkoly v Ženevě. Filip se zde seznámí s fotografkou Claude Falconovou, jejíž provokativně šokující válečné snímky, které vystavuje v galerii svého přítele Serge Molerona, mu otevřou oči a on si přizná dávno tušenou pravdu. Pochopí, že unikátní objevy jeho firmy, nadnárodní společnosti se špičkovou technologií, svým způsobem sice slouží technickému pokroku, ale zároveň napomáhají promyšlenému zločinu, jenž postupně vytváří podhoubí pro novou generaci mezinárodního teroru.

svobodka
  9. 9. 2013, 9:52
Nechápu uživatele maratach, proč do komentáře opisuje text z obálky knihy. To si snad každý přečte. Komentář by měl být jeho "okomentováním" knihy, ne?
maratach
  1. 6. 2011, 9:55
Filipu Sorelovi, jedenapadesátiletému věhlasnému informatikovi, vynikajícímu odborníkovi na vyhledávání virů v počítačových programech, který žije jen pro svou práci, se náhle zhroutí svět. Firma Delphi, u níž působí již řadu let, ho z nicotných důvodů, doslova ze dne na den, odsune na druhou kolej a pověří dlouhodobými, nedůležitými úkoly v Ženevě. Filip se zde seznámí s fotografkou Claude Falconovou, jejíž provokativně šokující válečné snímky, které vystavuje v galerii svého přítele Serge Molerona, mu otevřou oči a on si přizná už dávno tušenou pravdu. Pochopí, že unikátní objevy jeho firmy, nadnárodní společnosti se špičkovou technologií, svým způsobem sice slouží technickému pokroku, ale zároveň napomáhájí promyšlenému zločinu, jenž postupně vytváří podhoubí pro novou generaci mezinárodního teroru.
Mezi Filipem, Claude a Sergem vzniká záhy neobyčejně krásný vztah, v němž se navzájem prolínají láska a přátelství.
Podaří se jim svou lásku ve světě multimédií, nelítostného souboje a honby za úspěchem na konci milénia vybudovat most do příštího tisíciletí, a zabránit tak neúprosně se blížící světové katastrofě?
niknikita
  13. 6. 2015, 12:55
Johannes Mario Simmel je můj oblíbený spisovatel a ani tentokrát mne nezklamal. Možná by se našlo kritické slůvko k délce příběhu, ale téma knihy je tak silné, že nic ostatní není důležité.