Muž, který maloval mandlovníky

Muž, který maloval mandlovníky Originální název: Der Mann, der die Mandelbäumchen malte
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1350-6

Ikar (2010) 978-80-249-1350-6 107
Ikar (1999) 80-7202-492-2 107

Na chodbičce luxusního expresu Train bleu, který uhání nocí k Azurovému pobřeží, se zcela náhodně seznamují dva lidé – spisovatel sešitových románů Roger Royan a bohatá Američanka Roberta Collinsová. Starší, stále ještě atraktivní dáma, pozve svého spolucestujícího na sklenku šampaňského, protože touží vyprávět mu svůj příběh o životní lásce...

Introvert
  12. 8. 2014, 14:55
Velmi hezký příběh. Kniha je velmi kratinká a opravdu úžasně lehce se čte. Vyprávění uplyne jako nic a s jeho posledním slovem si jen potvrdíte starou a známou pravdu, že nic ve světě není takové, jak se na první pohled jeví...
VerenaLord
  29. 1. 2013, 19:55
Kniha je velmi milá s jednoduchým příběhem a naprosto neočekávaným zmateným koncem. Muž, který maloval mandlovníky rozhodně doporučuji k četbě, nenáročná a přesto velice potěší.
psychoklara
  19. 6. 2014, 13:07
Mile mě překvapilo, že hlavní hrdinkou je atraktivní a sebevědomá žena po padesátce. V poslední době se knihy, které čtu, hemží půvabnými třicátnicemi, takže to byla příjemná změna a kniha se rázem stala adeptkou na dárek pro maminku či tchýni, kterým bude příběh této dámy bližší a sympatičtější než většina moderních románů pro ženy. Je to krásné a příjemné čtení, a vyprávění Mrs. Collinsové o vášnivém románku z prostředí jižní Francie je jako stvořené na dovolenou, k relaxaci ve vaně nebo – jako v mém případě – pro slunečné zářijové odpoledne strávené na lavičce u řeky. Nabíjí energií a pohodou a nutí člověka i po zaklapnutí knihy nikam nespěchat.
O to tvrdší je závěr (který mi bohužel už předem vyzradila Městská knihovna v Praze na svých webových stránkách svým naprosto nevhodným popisem knihy(!)), který však v důsledku na té nádherné atmosféře a na příběhu Mrs. Collinsové nic nemění…
Gallienus
  17. 11. 2016, 16:32
Zajímavá kniha, ten konec sice není moc šokující, přesto je určitě originální... Jsem dokonce ochoten i uvěřit, že by se takový příběh i mohl udát a autor zde nefabuloval.
calamity-jane
  19. 6. 2014, 10:18
Úplně první knížka kterou jsem od tohoto autora četla, a zcela mě uchvátila: jednoduchý ale čtivý příběh a překvapující konec.
Beránek
  3. 7. 2011, 9:30
Kniha, která velmi překvapí koncem. Příběh starší ženy plný lásky, naděje a touhy začíná náhlým zvratem. Smrtí. Ale byla ta smrt vysvobozením? Na tohle přichází jeden spisovatel, kterému svůj příběh o záhadném milenci vypráví. O muži, co maloval mandlovníky.
Morreluc
  21. 10. 2014, 12:09
Krásná, milá knížka. Dá se přečíst za jeden den. Konec je překvapivý, doporučuji jako jednu z prvních knížek od Simmela, čte se lehce.