Originální název: Sacred Geometry

Dokořán - 2014
ISBN: 978-80-7363-670-8

Dokořán (2014) 978-80-7363-670-8 64
Dokořán (2008) 978-80-7363-196-3 64

Geometrie, aritmetika, hudba a kosmologie - čtvero velkých svobodných umění. Tvoří zárodek základních univerzálních jazyků a nalézáme je prakticky ve všech známých kulturách. Posvátná geometrie přináší souhrnné zkoumání základních stavebních kamenů, na nichž spočívá design - ať již se jedná o vzory kachlíků, okna chrámů či Velkou pyramidu v Egyptě. Tato poutavá kniha vám ukáže, že elegantní jednoduchost trojúhelníků, oblouků, šestiúhelníků a spirál není ani trochu obyčejná. (Založil/a: Jetelik)

Miranda Lundy Miranda Lundy

jakubcernosek
  22. 4. 2016, 6:43
Posvátná Geometrie je zajímavá, ale pro mě velmi hutná kniha. Mě osobně kniha dala spousty inspirace a rozhodně některé věci zkusím využít v běžném životě.
Na druhou stranu je občas psána složitě a odborně (asi to připadá jen mě, neboť v oboru geometrie se nepohybuji), některé věci jsem si musel dohledávat, nebo číst znovu abych vše pochopil.
Jinak je to inspirativní a zajímavá kniha, která obsahuje zajímavá tajemství.
Doporučuji.