Ztracen v džungli

Ztracen v džungli Originální název: Lost in theJungle

Jota - 2009
ISBN: 978-80-7217-635-9

Jota (2009) 978-80-7217-635-9 283

Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky… (Založil/a: Chroustal)

Introvert
  12. 2. 2015, 13:53
Hodně čtivě psaný příběh člověka, který si chtěl splnit sen a stal se nedobrovolným vězněm džungle. Vyprávění má spád, který se s ubíhajícím dějem stupňuje.
Co mě trošku zarazilo byla jistá naivita a lehkovážnost zúčastněných; neumím si představit pustit se na podobnou výpravu s lidmi, které znám sotva pár dnů... Rozčarování mi přineslo také chování Yossiho k jednomu ze svých přátel z počátku děje. Reputaci si u mě napravil změnami ve svém uvažování - jakémsi dospění - a hlavně: Yossi je aktivní v záchraně deštných pralesů...
markeka
  20. 5. 2013, 23:14
Výborně napsaná kniha,úžasné dobrodružství,obdivuju ,snad čas,finance a jiné okolnosti mi to také dovolí..
Daniel Harnol
  15. 4. 2015, 20:29
Opravdu velice dobrodružné čtení. Nemohl jsem přestat číst. Bylo zajímavé číst, jek se mezi účastníky vyvíjely jejich vztahy. Nedokážu ale pochopit, jak někdo mohl důvěřovat Karlovi. Karl mi byl hned od začátku nesympatický a s přibývajícím dějem mi lezl na nervy víc a víc. Nikdy bych s takovým člověkem nešel do jungle.
Imageska
  31. 10. 2014, 10:01
Úžasna kniha napsána životem o Yossim, kterému život zamíchal kartami navzdory všem plánům a představám. O rozmanitosti lidských povah a zkušenostech, ktere autor postupne ziskavala. Celou knihu jsem trnula, proc nejsou přílohou i fotky porizene v průběhu cestování....než jsem se dočetla, že osud tomu nechtěl a obrazy zážitků měly zůstat v paměti jen samotnému autorovi. Velká škoda, krade se prostě všude na světe! Nejlepší zážitek pro me byl zarazeny kolik v zadku (nestastna nehoda autora), kdy jsem vyprskla smíchy a to skutečné od srdce - ode mne asi velka skodolibost :-D Kdo má rád poutave čtení o cestování a poznání zajímavých mist je tohle určíte kniha, kterou stoji za to si přečíst! Klidne i na jeden dech :-)