Prokletí Titánů

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fragment - 2010
ISBN: 978-80-253-1122-6

Fragment (2010) 978-80-253-1122-6 336

Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidónovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula?
Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš? (Založil/a: Light)

janeicka
  29. 1. 2014, 11:44
Třetí díl dobrodružství Percyho Jacksona byl pro mne zajímavý především zmínkou o pár Héraklových úkolech, líbí se mi zapojení mytologie do příběhu :-) Přibyly další postavy, ale pořád také přibývají další otázky, takže doufám, že autor nastavené tempo udrží.
Bloodym
  29. 11. 2013, 13:18
Třetí a má nejoblíbenější kniha v sérii. V tomto díle se seznámíme s jinými Titány než Kronem a jedním z dobrodružství Hérakla. Kromě potomků Dia a Poseidona se setkáváme taky s dětmi Háda a s dalšími novými postavami, které ovlivní děj dalších dílů - Thalie, Nico a Rachel. Přes přibývající počet postav i problémů, není těžké se v příběhu orientovat. Kniha se vyznačuje stejným humorem, jako předchozí díly. Jediné, co mě na knize štve, je špatný překlad názvu do čj
Alyss Mainwaringová
  26. 12. 2015, 9:04
Kratší knížka s velkými písmenky (ideální do autobusu - pokud jedete z Mnichova, vezměte si rovnou další díl) a velmi čtivá. Rozhodně se pustím i do další série i když mě trochu mrzí, že jsem po Jacksonovi nesáhla v dětství.
Body přidávám za nápad a pěkné využití v praxi co se řecké mytologie týče. Naopak bych ocenila trochu rafinovanější zápletku či neočekávané řešení a konec knihy.
DanielOsbourne
  17. 2. 2014, 21:43
Třetí díl o Percy Jacksonovi a mně se líbil stejně jako dva předešlé díly. Objevily se zde nové postavy, které mi sice ze začátku lezli krkem, ale průběhem knihy jsem si na ně celkem zvykl a už mi tak nevadily. Knihy o Percy Jacksonovi se čtou vážně rychle a jednoduše a je to tím, že co kapitola, to nový problém. Občas jsem měl u tohoto dílu představit si, jak ta určitá scéna může vypadat, nebo že Riordan trochu pozapomněl říct, jak reagovali na určitou situaci okolní lidé (teď mluvím o zvláštním způsobu přepravy do San Franciska a to, co se stalo těsně před tím). Jinak je kniha vážně dobrá a seznámíme se zde i s novými bohy. Pokud má člověk jen trochu rád Řeckou mytologii, tak si oblíbí i knihy o Percy Jacksonovi.
honzik10
  31. 1. 2014, 19:51
Tato kniha mě opět překvapila svým velmi čtivým obsahem a opravdu netrvá dlouho než knihu dočtete, protože vtáhne do děje a to pan Riordan moc dobře umí. K tomuto dílu bych nedodával nic extra, prostě byla hodně podobná těm předchozím. Dávám si od řecké mytologie chvíli pauzu, protože jsem v poslední době nečetl nic jiného, než knihy od Ricka Riordana.
Loro
  27. 2. 2013, 19:16
Velmi zajimava knizka.Jen obcas tezka slova ale jinak bych rekl ze je vhodna pro ctenare minimalne 8let asi nak tak.
Dex
  14. 2. 2013, 23:42
Obsahuje spoiler spoiler Jako u předchozích dílů jsem se skvostně bavil. Kniha je napínavá, rychlá a má nečekaný zvrat. Přibydou noví hrdinové, které ze začátku nemáte moc v lásce, ale nakonec si je oblíbíte, a bude vám líto obětí tohoto dílu, jak věštilo orákulum na začátku knihy.
CreatorJH
  28. 12. 2011, 10:49
Po nudném Moři nestvůr trochu napínavý příběh.Nebudu se opakovat, ale uspěchanost a vyprahlost jakýchkoli emocí je prostě nutno zopakovat.
Kim
  24. 9. 2011, 10:19
Čím dál to pokračuje, tím se mi to zdá hloupější... Proto jsem možná tento díl ani nedočetla. K dalšímu se také nechystám. Ale pro o něco méně náročnější čtenáře - proč ne?
pepina123
  12. 9. 2014, 19:40
Co se týká třetího dílu,vůbec mě nenadchl..v knize jsem se asi 10x ztratila tak jsem ji vždy četla znova..protože jsem nebyla schopná ji dočíst..uvidíme zda ji budu mít chuť dočíst..výrazně slabší než předešlé díly..
kuburumba
  15. 7. 2012, 21:41
Mně se to teda líbilo - určitě právě proto, že to JE ve stejném stylu jako předchozí díly. Akorát jsem tedy vážně nepochopila, proč český překladatel použil v názvu množné čílo "Titánů", když anglický název i celá kniha se týká prokletí jen jednoho.
nikolsk
  14. 5. 2011, 21:08
Vážně zajímavá kniha která nadchne čtenáře snad všech věkových kategorií. Já četla všechny díly kromě čtvrtého na který se opravdu těším. Předchozí díly jsem sice četla už před půl rokem ale doposud jsem je nezapomněla, protože ta sama kniha je nezapomenutelná.