Obrázky z českých dějin a pověstí
Originální název: Obrázky z českých dějin a pověstí

Albatros - 2014
ISBN: 978-80-00-03686-1

Albatros (2014) 978-80-00-03686-1 168
Albatros (2007) 978-80-00-01905-5 166
Albatros (2000)
Albatros (1987)
Albatros (1982) 151

Oblíbená knížka obrázkových seriálů, která hravou, humornou, ale výstižnou formou přibližuje čtenářům nejstarší i novější dějiny naší vlasti. Autoři vyprávějí o příchodu praotce Čecha, o Bivojovi, o Libušině proroctví, o Karlu IV., o Janu Husovi, o golemovi, ale i o slavných spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích a vynálezcích.

Knížka končí vznikem Československé republiky v roce 1918. Historii svého národa by měl znát každý člověk, a tato publikace může znamenitě pomoci k našemu poznání. Malý i velký čtenář se dozví mnohé, co ještě nevěděl, nebo si připomene, co už pozapomněl, a navíc se báječně pobaví nad krátkými texty a veselými obrázky.... (Založil/a: Gonzal)

teite
  29. 11. 2013, 21:10
Tahle knížka mi přinesla první vhled do českých dějin a mnohé už nikdy nezapomenu. Skvělá cesta, jak se děti mohou něco naučit a ani není potřeba přidávat různé nesmysly.
kusetka
  2. 1. 2016, 18:46
Knížka se velmi povedla a kvalita je prověřená časem i množstvím vydání. Ilustrace zdařilé, vtipné, ale dovedly mě kdysi i strašit, třeba taková Durynkem useknutá hlava malého Zbyslava či kousky kouzelníka Žita.
Lucie.Terezie
  18. 10. 2011, 21:01
Když mi můj táta přinesl v mých šesti letech tuhle knihu, uměla jsem sotva číst. Hned se mi moc líbila. Ty příběhy jsem uměla zpaměti a sehnala si další historické knížky, které jsem zvládla přečíst. V mých sedmi jsem jasně věděla, žě chci být historičkou, archeoložkou nebo něco z tohoto oboru. V osmi letech jsem měla větší přehled o historii než můj otec. V jedenácti jsem opravovala našeho dějepisáře, když se přeřekl. Ve 14 jsem začla psát blog o historii svého kraje. Dnes je mi 17 a já si jdu dál za svým snem a vše to začla tato kniha...
huttershofen
  8. 2. 2013, 16:42
Jééé, na tuhle knížku jsme skoro zapomněl, přitom jako malej jsem ji miloval a pořád si ji prohlížel a četl. Dodnes si pamatuju spoustu věcí z historie díky ní, je skvělá.
Jandovka
  30. 7. 2015, 12:49
Knihu jsem dostala jako malá a pak někam zmizela....snad při stěhování či co. Když jsem tento týden procházela dětskou literaturu v knihkupectví, byla jsem proto nesmírně překvapená, že jsem zde knížku objevila. Je to výborný počin. Jednoduchý, pro děti srozumitelný, já osobně knihu jako dítě neustále otvírala a pamatuju si, že ke konci už byla v dosti salátovém stavu. Rozhodně ji koupím i svým dětem.
jirka77
  6. 4. 2014, 20:14
Tahle kniha v dětství ve mě probudila zájem o naší historii. Neustále jsme s kámarády v ní listovali a koukali na super ilustrace a jednodché ale výstižné texty s mírným humorem.
Raggen
  7. 11. 2011, 9:15
Moje snad nejoblíbenější knížka v dětství... Výborné ilustrace, všechno je psáno "srozumitelně" pro malé čtenáře a čte se úplně sama :o) A upřímně, asi se k ní někdy v budoucnu vrátím, schválně jestli budu opět tak nadšená :o)
leprechaunek
  12. 1. 2013, 11:17
Taky si ji pamatuju z dětství... Neviděla jsem ji snad patnáct let, ale nezapomněla jsem. :) Krásná, jednoduchá... nesmírně působivá, jak vidno :))
Určitě ji budu shánět pro svoje děti. :)
dollyk
  21. 11. 2016, 19:36
Tahle knížka mě naučila mít rád historii. Díky ní vím, že minulost je stejně důležitá jako přítomnost nebo budoucnost. Komiksové obrázky s textem pod nimi podávaly sice historii velmi jednoduše a někdy i zkresleně, ale pro jedenáctiletého kluka to rozhodně stačilo. Dnes s odstupem času vidím, jak tendenčně byly ty informace zkresleny, a nevím, zda to bylo v dalších porevolučních vydáních napraveno, ale i tak doporučuji všem zvědavým dětem.
Jezinka
  16. 7. 2011, 14:53
Jako dítě jsem to milovala. Vrány nad Přemyslem II. Otakarem s jejich krá ... krá ... král a Záviš s hlavou na špalku před Hlubokou a povzdechem Ach, Vítku!
lalup
  27. 11. 2013, 18:46
Dějepisný poklad z dětství! aneb perfektně podané české dějiny :)Jednu dobu jsem ji četla opravdu hodně často, smekám před autory.
Sklad učebnic
  12. 1. 2011, 11:47
Pro mě v dětství první důkaz skutečnosti, že i minulost měla své emoce. Magickou moc, již knížka má, můžu doložit uvedením citací. Schválně, kolik toho ve mně po snad dvaceti letech zůstalo? Zkusme: "Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal!"; "Barbarossa zakous kosa! Rudovous do kamene kous!"; "Vzdej se, strýčku. - Nikdy, Hynku Ptáčku!"; "Ach, Vítku..."; "Holáryjó!"; "Hida, hida, kiraly!"; "Nebuč, bejčku!"... a tak dále a tak dále... Díky za iniciaci.
Martas006
  19. 6. 2016, 18:11
Velmi povedená knížka, komiksová a tím pádem dokáže děti zaujmout a naučit. Četla jsem ji několikrát a mám ji schovanou.
Violeta
  17. 7. 2015, 10:07
Tuto knihu jsem nedávno našla při velkém letním úklidu a trochu se zastyděla, že jsem ji nechala ležet někde v hlubinách šuplíku. Můj obdiv si získala i tím, že to byla asi první kniha, kterou můj mladší brácha, toho času odpůrce všeho psaného, se zaujetím četl, a to už je dost, co říct! :)
ta
  17. 7. 2012, 9:19
...mám to asi tak jak většina hodnotícíh. Moje první knížka o dějinách. V dětství mě nadchla a dějiny v tomhle podání se mé dětské duši přiblížily ze suchých učebnicových fakt a staly se dobrodružstvím, příběhy, které jsou hodné zájmu. Během let dospělých jsem na tuto knihu nezapomněla, takže myslím, že svůj účel splnila na výbornou!