Autobus velký jako svět

Poprvé vydáno celosvětově: 1951

Erika - 1998
ISBN: 80-7190-768-5

Erika (1998) 80-7190-768-5 111

Napínavý příběh o odvaze, statečnosti a odpovědnosti, které teprve v mezní situaci projeví svou pravou tvář. Autobus plný dětí uvízne v horském údolí. Souhrou nešťastných náhod zůstanou děti samy, tváří v tvář nejistotě a neznámému nebezpečí. A teď se ukáže, co v kom doopravdy vězí...

deniska89
  17. 8. 2015, 10:00
Napínavé dobrodružství u kterého se nebudou nudit děti ani dospělí. Přečteno asi za dvě hodiny, knížka je krásně napsaná, plyne z ní ponaučení, tak jak tomu má být. Krásné vykreslení charakterů, dobro proti zlu, inteligence proti svalům, dětem propůjčené dospělácké vlastnosti, ale nechybí ani dětská naivita a všetečné otázky.
ToVy
  6. 7. 2014, 11:53
Celkově patnáctá kniha a první dětská kniha JMS.
Otázkou je, co na tuto knihu říkají děti. Bohužel já ji v dětství nečetl a tak ji mohu posuzovat jako dospělí. Je pro děti vělmi jednoduše napsaná, aby ji pochopili.
Co se mi na knize jako dospělému líbí je určitá charakteristika dobra a zla, nebo možná chytrého, ohleduplného a pospolitého jednání Tomáše a v druhém světle arogantního, sobeckéhé a vychytralého jednání Hynka. I někteří dospělí se takto chovají.
pafca4
  19. 6. 2013, 0:15
Krásná knížka, ke které se ráda vracím i jako dospělá. Nejvíce se mi líbilo, jak si samy děti určovaly pravidla v autobuse, rozdělovaly jídlo...