7 křišťálových koulí

7 křišťálových koulí
Originální název: Les sept boules de crystal

Albatros - 2008
ISBN: 978-80-00-01719-8

Albatros (2008) 978-80-00-01719-8 62

Tintinova dobrodružství (13)

Nový příběh Tintina a jeho přátel začíná jako opravdová detektivka: Význační vědci jsou jeden po druhém napadáni záhadným cizincem a upadají do spánku, z kterého je nelze probudit. Všechny oběti mají jedno společné: zúčastnily se výpravy do Jižní Ameriky, odkud do Evropy převezly mumii inckého vládce. Teprve Tintin objeví, že za vším stojí potomci Inků, kteří usilují o vrácení mumie zpět do své vlasti Peru. Tajemní cizinci však tentokrát Tintinovi stále unikají... (Založil/a: kokotek)

Jokolo
  8. 12. 2013, 11:30
Hergé se veze na technice dvojdílu hádanka/dobrodružství. Počáteční atmosféra, kdy vědci padají po jednom jako mouchy, je výborná. Komiks získává zvláštní nádech díky ponurosti (už jen sen s mumií je dost bengál), každopádně jako v předchozím dvojdílu- Chrámu Slunce se to nevyrovná
erumelde
  28. 11. 2014, 19:20
Jako všecny hergého knihy je i tento díl skvělý, ale asi nepatří k těm nejlepším. Příběh je dobrý a moc se mi líbí prostředí, ve kterém se kniha odehrává.