Čas mrtvých

Čas mrtvých Originální název: Divocí a zlí 1 - Čas mrtvých

Klub Julese Vernea - 2003
ISBN: 80-85892-42-1

Klub Julese Vernea (2003) 80-85892-42-1 270
Klub Julese Vernea (1999)

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24. století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21. století a chce se vrátit domů. Aby získal peníze na opravu své lodi, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě Patejlova místního agenta se tato vláda obrátí proti němu a chce se jej zbavit. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít. Podaří se mu sice opravit loď, ale skok v čase se nepovede a Patejl se ocitne v 9. století...

Pro čtenáře od 14 let.

Kuci92
  18. 11. 2014, 18:18
Absolutní šílenost, plná krve a násilí, jak už u pana Kulhánka bývá :) Knihu jsem přečetl rychle, byla zábavná a čtivá. Doporučuji všem, co mají rádi šílenosti.
mitote
  29. 3. 2011, 15:59
Klasický Kulhánek, spousta krve, mrtvoly, jeho dokonalý humor, akce a spoustu nepřátel...
Klasický v tom smyslu, že perfektní, avšak Nočnímu klubu už se jen asi málo co vyrovná (dle mého názoru) :)
veck.nuh
  24. 10. 2014, 8:00
Když jsem knihu začal číst, hned jsem si říkal, že je to jak komiks převedený do románové podoby. V potocích krve jsem ale brzy spatřil autorovu humornou nadsázku. Zamiloval jsem si vtipné komentáře a slovní hříčky hlavního hrdiny Patejla a vpodstatě jsem začal knížku brát jako humoristickou. Takže hodně krve a mrtvol jako téma k žertování. Morbidní, ale funguje to.
Phorbo
  16. 3. 2013, 15:27
Na doporučení kolegy jsem s Kulhánkem začal u D&Z místo u Nočního klubu. Kdo ví proč, když NK má lepší reference. Už v polovině knihy jsem trošku litoval, že jsem se do toho vůbec poustěl... ale ono to jen tak nepustí. Ostatně jako kterákoliv jiná kniha. Jenže ono se to pak zlepší. Od té půlky, kde je akce na akci a styl krve střev projektilů a všeho stereotypního začne docela sranda. Neustálé unikání Patejla je občas opravdu přehnané a pochybuju že i on by se dostal až tak daleko (nemluvě o Plutu, ale chápu, že to je jeho schopnost). Ve středověku to aspoň vypadá zábavně. Černý humor jde Kulhánkovi velmi dobře a zvážím přečtení i dalších dílů v blízké době.... tak zváženo. Jdu na to
Parm
  22. 5. 2010, 13:57
"Pilóóót!" Ozve se divoký výkřik a to už Patejl,nejlepší z klanu Pilotů,člověk (a nebo to snad ani není člověk?) z budoucnosti vyráží do jednoho z mnoha bojů.
21. století může být pro někoho něco všedního,vždyť v něm teď všichni žijeme,ale jiné století už prostě nepoznáme,i kdybychom chtěli. Kdežo Patejl,to je něco jiného. Ve 24. (jeho) století teče krev (krev Protivníků) proudem a tento proud se pomalu ale jistě přesouvá i k nám. Vše se přiblíží jednoho krásného dne,kdy se v Praze zjeví 2 takové krásné stroječky. Napůl robot a napůl motroka,ovšem proporce jsou trochu větší. Pro Patejla je to prostě Kyberkentaur. A jeho kamarád,robotický Křižák. A oba si chtějí hrát,takže začíná téct krev. Naštěstí a nebo "naštěstí" všichni Patejlovi mrtví znovu ožívají a už v nové podobě,jak to nazvat, živí mrtví (a nebo neživí?) se mu samozřejmě snaží tak nějak trochu pomstít a Patejlovi nejsou ani moc platní jeho kamarádi, 4-ruký zabiják Hnusák aliaz Stonožka i s jeho Čističem,který je zajat,ani samurajská obtloustlá uklízečka Elvíra,jejíž letadlo se zřítí do oceánu. A tak Patejl prchá sám,jen s českou reportérkou akčních zpráv Veronikou a místo toho,aby se vrátil do svého času,"podaří" se mu dostat se do minulosti,tedy přesněji řečeno do 9. století,kde si nakonec prvního dílu vybojuje spolu s malou anglickou armádu velkou bitvu proti Dánum a jejich pomocníkům z Francie. Tedy přesněji řečeno,Franská jízda neodolá jeho rotačnímu kulometu.
Agátta
  18. 3. 2016, 22:45
Patejl, alias pan pejtl se stal osudný se stal osudný domácímu čtecímu zařízení - je to prostě PEJTL
zink
  13. 4. 2013, 15:23
Noční klub mě rozesmál. Tento styl černého až morbidního humoru opravdu zbožnuji a i když jsem ženská, tak si tyto knihy ráda přečtu znovu a znovu.
Nocturnum
  25. 9. 2012, 22:15
Největší, nejrpopracovanější, nejkomplexnější a nejlepší Kulhánkova série začíná. Píšu Kulhánkova, takže předchozí superlativy nabírají nebývalých hodnot. A hned obsahuje největší a nejkrvavější bitvu, kterou snad knižní svět kdy viděl. 95%.
Zdenik
  15. 1. 2012, 15:38
Tsunami akce, krve a nadsazky. Vyborne jsem se u cteni bavila. Vyvazene, akcni, chytre a hlavne vtipne. Kdyz jsem se pri cteni smala a pritel se me ptal, co je v knize tak vtipneho, odpoved znela: "ted uz vim, ze mozek v pive plave". Samozrejme si poklepal na celo. Kdo necetl Kulhanka nepochopi. Me bavi moc.
Mordred
  21. 5. 2011, 15:11
Pravda. Pulka knihy je jen sama akce, kdyby se vypustila slova jako glock a streva, tak je pribeh polovicni :D V nocnim klubu se mi tenhle styl libil, ve stronciu me to nudilo a tady me to zacina pomalu taky vadit, snad se to zmeni
Ironfood
  29. 3. 2011, 13:00
Další solidní nářez od Kulhánka, ale docela mi vadila "nekonečnost" akčních pasáží, zhruba půlka knížky je totiž tvořena prakticky nepřerušovanou řežbou na cestě hlavního hrdiny z ČR do USA a přece jenom po jistém čase už ten styl "akce stíhá akci" začíná poněkud unavovat. A navíc už taky trochu stárnu, tak už pro mě holt nejsou akční záležitosti to co bývaly.