Hardcore

Hardcore Originální název: Divocí a zlí 2 - Hardcore

Klub Julese Vernea - 1999
ISBN: 80-85892-43-X

Klub Julese Vernea (1999) 80-85892-43-X 270

Církev Zářícího spasitele se pokouší ovládnout svět, aby svému živému bohu připravila cestu. Živí umírají, mrtví ožívají. Patejl nestřelí dítě do zad a upíři nejsou tak sympatičtí, jak bývali. Jinak Patejl střelí kohokoli kamkoli.
Jako vždy.

Pro čtenáře od 14 let.

veck.nuh
  24. 10. 2014, 8:04
Ani druhý díl mne nezklamal. Dostal jsem, co jsem očekával. Krev, mrtvoly, humor. Navíc, Církev Zářícího mi jistě ne náhodou přiměla (a z toho i autor zřejmě mocně těžil) stále ještě ne tak dávnou dobu komunistické totality.
Phorbo
  26. 3. 2013, 12:55
Sám nevím jeslti je hodnocení 4* moc nebo málo. Z Hardcore mám hodně divný pocity. Začátek se mě líbil, ale pak se to začalo strašně zamotávat. tech 270 stránek je hrozně zamotaných a složitých mě příjde. Motá se to víc a víc,vysvětlenýho je míň a míň... Pořád to má ale tu Kulhánkovskou nadsázku hlavního hrdiny... ale nevím kdy budu pokračovat dál....
Parm
  22. 5. 2010, 14:33
Patejl je pořád v minulosti,bohužel však v Hladomorně,ale hlad nemá,jídla má dostatek. Pro někoho svatý Pejtl,jak místní komolí jeho jméno. Pro jiné samotný Ďábel. Po menších lapáliích se mu podaří trochu se vyspat a probudí se opět v 21. století. Takový 1150 let dlouhý šlofík by někdy bodl každému,toť můj názor,ne Patejlův. Ale to jen tak na okraj. Většina věcí je stejných,jako v minulém minulém (pro Patejla je to skutečně minulé minulé) století,ale něco se přecijen změnilo. Jeho glocky už nejsou 10-ti milimetrové,ale 11-ti. A elektronika Sunny už není Sunny,světe div se,v téhle minulosti/budoucnosti/přítomnosti je to Sony. Naštěstí ale Hewlett Packard zůstali pořád Hewlett Packard a tak to není až taková změna,jak by si někteří mohli myslet.
Ale zpátky k příběhu. Patejl se probudí někde ve sklepeních starého hradu,kde v 9. století usnul a čirou náhodou se připojí k turistické výpravě,která se po hradě prochází a pod známkou toho,že se ztratil,se k nim připojí a dostane se ven. V místním muzeu si po hrátkách s místní knihovnicí a jejím Uzi najde novou kamarádku,ano,tu zmíněnou knihovnici a spolu s ní odcestuje do Londýna,kde se dá k církvi Zářícího spasitele. Další šílená církev,řeklo by se,ale tahle má vyšší cíle,chce ovládnout svět a to se jim (s menší Patejlovou zásluhou) po pár dnech daří. Patejl je samozřejmě hrdina a tak si užívá života. Bohužel to trvá jenom týden,kdy církvi dojde,kdo kdo,nebo co je skutečně zač. Legendy minulosti začínají ožívat. Spolu se Zářícím spasitelem,živým Bohem,přijde na svět i někdo,kdo jej může uklidnit,nebo taky uklidit pod kytičky. Šance to má být sice malá,ale Patejl,svatý Pejtl,je i Temný prorok. A tak je na něj opět uspořádán hon. Lidé 21. století naštěstí (naštěstí pro Patejla) neváží skoro 300 kilo,nemají tělo prošpikované nezničitelnými součástkami a hlavně,nenosí nezničitelnou bojovou kombinézu,takže je tu opět hodně mrtvých. Z Patejla se stává i potapěč,když se projde po dně Temže,kde se s ním potápí (ne jeho zásluhou) opravdu hodně mrtvol. Ale co dál? Že by se Patejl podíval do USA a pomohl svému kamarádovi Hnusákovi? Dobrý nápad,ale jak se tam dostat? Naštěstí i v této "nové" době existují pašeráci,kteří se mu rozhodnou pomoct a do USA ho vzít. Po menším (větším) boji konečně zakotví v USA,ale Patejl je zrazen a vydán příšernému doktorovi,který si s jeho tělem vyloženě hraje a taky mu sdělí,že Hnusák tady byl před ním a už není. Objeví se ale malá culíkatá holčička. Na tom by nebylo nic divného,kdyby se nepohybovala tak rychle,nebyla tak silná a neměla 2 kulomety. A s její pomocí se Patejlovi podaří dostat do Šlupky (jeho lodička se tak jmenuje), ale problém je,že s ním se tam podaří dostat i Zářícímu spasiteli,ale jak už to bývá,s s pravděpodobnostním polem neudělá nic ani Bůh a tak se Patejl jen vyléčí ve svojí "rakvi" a opět svěží,s novými končetinami a novým "muším" okem se vydává na další cestu.
Luko3931
  13. 6. 2013, 1:32
Pro ty, kteří čtou komentáře: Uživatel Parm si asi spletl recenzi či výklad knihy (nebo co že to napsal) s komentářem. Je to spoiler. Takže kdo ještě nečetl knihu a chystá se (tak jako já), tak nečtěte jeho koment a kdo už četl, tak se mu asi nebude chtít číst zbytečně zdlouhavý popis knihy, kde asi někde u konce bude konečné shrnutí dojmů z ní. Osobně tyhle tipy komentářů opravdu nesnáším. Tečka. .... (a jak tak koukám, tak to děla u všech dílů a kdo ví kde ještě)
Ironfood
  4. 4. 2011, 18:42
Pokračování Času mrtvých má o něco více děje a méně nekonečné akce, která mi v prvním díle trochu začínala lézt krkem. Na druhou stranu ten děj není žádný zázrak, takže zůstávám u 3*