Černé světlo

Černé světlo Originální název: Black Light

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-673-6

Alpress (2002) 80-7218-673-6 429

V thrilleru s detektivní zápletkou pátrá bývalý ostřelovač námořnictva po okolnostech smrti svého otce-policisty, který byl zavražděn před čtyřiceti lety.
Děj napínavého románu se odvíjí v americkém státě Arkansas ve dvou časových rovinách, v první-v polovině 50.let, kdy bývalý voják z fronty 2. světové války, nyní zásadový policista Earle Swagger, v drsných podmínkách chudé země, svázané spoustou rasistických předsudků, pátrá po vrahovi mladé černošské dívky. Ve druhé časové rovině, v 90. letech se odehrává příběh jeho syna, Boba Lee Swaggera, bývalého ostřelovače námořnictva a mladého spisovatele Russella Pewtieho, kteří se společně snaží odhalit složité pozadí brutální vraždy policisty Earla. Jako stín jde za nimi nejen minulost lidí zapletených do zločinů, ale i minulost jejich vlastní. (Založil/a: skjaninka)

Sychar
  6. 12. 2015, 12:27
Stephen Hunter umí psát. Černé světlo patří k vrcholům svého žánru. Dobře vymyšlené a velmi čtivé. Rozhodně všem doporučuji.