Kříže

Kříže Originální název: Divocí a zlí 4 - Kříže

Klub Julese Vernea - 2000
ISBN: 80-85892-47-2

Klub Julese Vernea (2000) 80-85892-47-2 300

V závěrečné části své tetralogie Divocí a zlí Jiří Kulhánek, v současné době jeden z nejlepších českých spisovatelů sci-fi, brilantně ukončuje své dílo. Patejl se zúčastní závěrečné bitvy mezi dobrem a zlem, minulost se musí spojit s budoucností, aby vznikla přítomnost.

Pro čtenáře od 14 let.

Kuci92
  20. 7. 2015, 21:59
Dle mého názoru, nejzábavnější díl celé série. Velmi jsem se bavil a kniha utekla jako nic. Doporučuji přečíst celou sérii.
mitote
  10. 1. 2012, 19:56
Už je to moc přezombíkované, překrvavěné a trošku nudné... Možná měl pan Kulhánek zkusit vtěsnat děj spíše do tří knih... Každopádně, palec nahoru za závěrečné vysvětlení zápletky :)
veck.nuh
  26. 10. 2014, 6:29
Poslední díl po překonání hromad mrtvol začíná postupně odhalovat " vo co gou". Úplný závěr mě trochu zklamal, jako by si autor sám už nevěděl rady jak to celé uzavřít. Škoda.
Phorbo
  11. 4. 2013, 13:00
Kombinací nekombinovatelného dostanete zvláštně otevřený konec. Mnohdy je to lepší než takový ty fakt uzavřený a vše vysvětlující děje, které jsou už nakonec nudné. Tady mě ale moc nepotěšil ten konec. Sám nevím proč, ale připadám si, že konec čtvrtého dílu mě nějak nevysvětluje úplně všechno co nebylo vysvětleno. I když sám nemůžu říct vlastně, co mě tam chybí. Nejspíš je tam všechno a jen jsem zklamaný z toho jak to dopadlo. Nemám sice moc rád na narážky na křesťanské věci, ale Patejl jako anti-ježíš mě docela baví. Kulhánek je hlavně skvělej vypravěč. Nemůžu si pomoct, ale asi bych tuto logii vůbec nedočetl, nebýt toho jak chytlavě píše. Takže asi se někdy vrhnu do něčeho jeho dalšího... kdo ví, o kolik je třeba lepší Noční klub nebo Stroncium...
Parm
  27. 5. 2010, 18:59
Patejl pořád zabíjí,ale začíná se prolínat minulost,přítomnost a budoucnost,takže už je děj trochu složitější (tím pádem pro někoho i nudnější),ale na druhou stranu se zase vysvětlí většina toho,co v 1.,2. a 3. díle vysvětleno nebylo.

Jinak musím říct,že série Divocí a zlí je podle mě úžasná zábava. Je to psáno tak,aby se člověk mohl do Patejla vcítit a navíc je vše relativně jednoduché,takže nad tím není potřeba dumat:)
Kulhánek je prostě super.
tinkakopek
  31. 3. 2013, 0:41
miluju představu slintajícího zářícího, upřímně řečeno je mi ho líto, já muset poslouchat kelly familly tak se určitě zblázním taky :-)
Nocturnum
  25. 9. 2012, 22:18
To nejlepší z Divokých a zlých a možná i nejlepší Kulhánkovo dílo celkově. Má totiž důležitý prvek - kolosálnost, globálnost a rozsáhlost příběhu - který jeho knihy často postrádají, který perfektně sedí s tajemnou mytologií a abstraktními přesahy a významy, které kniha obsahuje. Nejsou nijak extra inteleguální, ale co si víc můžete přát, když vám k tomu hraje Patejl na své nástroje. 97%.