Zloděj map

Zloděj map Originální název: Map Thief

Metafora - 2009

Metafora (2009) 354

Jsme v Číně roku 1421. Císař chce pod svou nadvládu zahrnout celý svět. A tak vyplouvá nevídaná flotila, která má objevit nové země. Na jednom z korábů pluje mladý eunuch Ma Č', talentovaný kreslič map. Po mnoha letech strádání a nebezpečí na moři je jeho životní dílo - překrásná mapa světa - hotovo. Po čase se portugalský mořeplavec Vasco da Gama vydává na svou největší výpravu. Král jej pověřil nalezením námořní cesty do Indie. Antonio Coelho není zrovna mladíkem všech ctností, ale zato jako lodivod je nedocenitelný. Má totiž něco, co je nutno uchovat v naprosté tajnosti. Mapu, která naznačuje, že touhle cestou kdosi proplul už před nimi Přejdou staletí a mladá newyorská právnička Mara Coyneová dostane zajímavou zakázku. Známý mecenáš archeologických vykopávek jí oznámí, že na jistém čínském nalezišti nalezli starou mapu. A vzápětí ji někdo ukradl. Z běžného případu se však brzy stává nebezpečná honička s mnoha tajemstvími. Zlodějů map tu zřejmě bylo trochu víc. (Založil/a: skjaninka)

Heather Terrell Heather Terrell

Peter.Melon
  12. 12. 2012, 13:03
Zajímavá kniha a dobrý román,co stojí za přečtení.Tento román je čtiví,napínaví a má dobrodružný obsah.
novast
  3. 3. 2013, 16:36
Bavila mě jenom čínská linie příběhu, ta současná s hlavní hrdinkou byla naopak nejotravnější, předvídatelná a se spoustou berliček.