Dobrák

Dobrák Originální název: Cesta krve 1 - Dobrák

Klub Julese Vernea - 1996
ISBN: 80-85892-29-4

Klub Julese Vernea (1996) 80-85892-29-4 352

Několik dní stačilo útočníkům, aby dobyli Zemi a většinu obyvatel odvlekli neznámo proč a neznámo kam. Ty, které zde ponechali, pak proměnili v podivné zombie, honící několik málo přeživších lidí. Není čas se ptát kdo, jak a proč Zemi přepadl, protože na pořadu dne je jen to nejdůležitější: přežít v troskách civilizace. Něco takového dokáže jen ten, kdo sám sebe změní ve vražedný stroj. Toto je příběh muže, který ve svém boji uspěl, příběh nezlomné vůle a touhy po pomstě.

Magyana
  12. 4. 2013, 14:40
Ano, chápu, že Cesta krve není z Kulhánkových nejlepších děl, ale má hodně co do sebe a ráda se k ní vracím. Jen už si dávám pozor, abych scénu ve srubu nečetla večer nebo v noci. Ne že bych byla strašpytel, ale nějak mi to nedělá dobře. :o)
svenny
  4. 11. 2014, 18:39
Je to sice slabsi nez Nocni klub, ale zas to neni tak uhozene jako Divoci a zli (to uhozene myslim v nejlepsim slova smyslu). Zatim se mi to libi a musim se co nejdriv poohlednout po dalsim dilu.
Zelda knihkupec
  3. 9. 2013, 21:41
Já Cestu prostě žeru. Nehodlám říkat jak je to nej kniha od Kulhánka (to si ostatně každý časem zjistí sám jestli to tak je či není)ale je rozhodně mou nejoblíbenější. Už jen proto, že Maxmilián je JEN člověk a celkově atmosféra knihy (série) mi sedla jedna báseň. Už se těším až bude zombie-ufo apokalypsa...
Plue
  26. 11. 2013, 15:28
Tuto knihu jsem musela neustále porovnávat s Nočním klubem, je mezi nimi mnoho paralel a podobných pasáží - např. setkání se Singhaiou, Ten Druhý. Postrádala jsem vtip a děj, přesto jsem si to ráda přečetla :)
spitfirehaga
  8. 7. 2013, 12:23
Nemám rád mimozemšťany, nemám rád zombie a nemám rád upíry, ale tuhle knížku (všechny tři díly) jsem přečetl doslova na jeden zátah.
I když děj je totální hovadina a z každé stránky vytékají mozky a vnitřnosti, je to psané takovým skvělým stylem, že to člověka prostě od začátku do konce nepustí.
Methat
  20. 7. 2015, 19:18
Obsahuje spoiler spoiler Akcia, akcia, akcia. Žiadne zbytočné obkecávačky, len priama a čistokrvná akcia. A to sa mi páči. Kulhánkovu Cestu krve si prečítajte vtedy, ak ste už presýtený filozofickými a opisnými knihami, ktoré naťahujú dej ako lacné slipy zo sekáča. Síce veľakrát niektoré akcie nedávajú zmysel a sú nelogické, hrdina jedná logicky aj keď si hovoríte, že na to, že neznáša armádu, sa toho v nej veľa naučil.

Konečne mi hrdina knihy neprišiel ako nejaký ťuťko, ktorý nerozmýšľa ale vie, čo má v živote robiť a koná. Zamrzí nízky počet živých ľudí, s ktorými by si mohol pokecať (pretože kecanie s Tým druhým ma vytáčalo) - až keď Maxmilián stretol nemého chlapca, začala ma kniha viac baviť. Aj keď príbehovo sa jedná o tuctový survival zombie horor, ktorý človek videl aspoň tucetkrát. Vytáčalo ma neskutočné šťastie hlavného hrdinu, kedy ho stále míňali blesky plechovíc (a Cudzincov), pritom sa okamžite trafila do hodeného miniatúrneho predmetu ale dospelého človeka trafiť nevedia. Neskutočné šťastie bolo, že našiel "tajnú" základňu, úplne nedotknutú. Keď o nej vedeli mimozemšťania a premenili ľudí na mrtvákov, mohli ju úplne zničiť alebo aspoň zničiť to vybavenie. A našli by sa ďalšie veci, no je to braková literatúra a "pár" nelogickostí jej odpustíme.

Kniha je v podstate rozdelená na dve časti - pred získaním Saladina a po jeho získaní. Keď získajú túto hračku, dej sa zmení o 180 stupňov. Veľmi sa mi páčilo používanie zbraní, človek si ich vychutnáva spolu s hlavným hrdinom. A aj detailné opisy zbraní a Saladina, bol som v siedmom nebi. Nemŕtva srnka bola best :D.

Moja prvá prečítaná kniha od Kulhánka a ja som spokojný. Hlbšiu myšlienku a posolstvo som od knihy nečakal, je to typická oddychovka, pri ktorej človek zabudne na svet. Škoda len, že sa nechystá dotlač, kúpil by som si ju. Takto v bazáre za premrštenú zberateľskú cenu sa neoplatí. Ničmenej už viem, čo ma približne čaká v ďalšom dieli a teším sa :-). 90%
Easykk
  11. 11. 2011, 8:36
První den přiletěli, druhý nás zotročili a třetí den začala Cesta krve. :) Moje nejoblíbenější kniha od nejoblíbenějšího českého autora. Maxmilian, Saladin a spousta mrtvých dělá z téhle cesty neobyčejný zážitek rovnající se možná tak horské dráze s vhodně umístěnými sekáčky na maso ;)
tinkakopek
  31. 3. 2013, 0:39
Miluju scénu, kdy se Maxmiliána pokousí sežrat srnka :-) a pak se mi lidi diví, proč že se to bojím takových roztomilých krásných stvoření:-)
jen mě mrzí že tato dokonalá kniha je k sehnání jen za takový hříšný peníz
Nocturnum
  25. 9. 2012, 22:10
Kulhánek začíná. Od objevení Saladinu dokonalost, kterou ve své sci-fi zatím nepřekonal. Jen škoda, že tento skvost nemůžu mít doma ... 92%.
Jitrulka
  15. 6. 2012, 22:39
Útok mimozamšťanů a zombie, mě sice od této knihy zprvu trochu odrazovali, ale nakonec jsem zhltla celou knihu i její pokračovaní.
Nejvíc mě pobavilo, jak se prolínají dvě prakticky nesouvisející knihy - Noční klub a Cesta krve.