Cynik

Cynik Originální název: Cesta krve 2 - Cynik

Klub Julese Vernea - 1997
ISBN: 80-85892-31-6

Klub Julese Vernea (1997) 80-85892-31-6 304

Milióny zemřely při útoku mimozemšťanů či byly Cizinci odvlečeny neznámo kam. Maxmilián však zkázu přežil, i když byl vlastně dobrák. Možná jen proto, že se v něm probudilo jeho druhé Já: Cynik. V okamžiku, kdy se blíží ke svému vytčenému cíli na jihu Afriky, však zjišťuje, že existují mnohem zákeřnější protivníci, než jsou mrtváci, upíři a popelnice Cizinců. Cestu mu zkříží lidé, kteří se obratně přizpůsobili nové situaci...

Magyana
  12. 4. 2013, 14:42
Oceňuji propojenost Cesty krve a vlastně i Divokých a zlých s Nočním klubem, to mě opravdu bavilo...
Plue
  26. 11. 2013, 15:31
V druhém díle se toho děje mnohem víc, je to napínavější a zajímavější. Skoro jsem ale nepoznala, že už je konec :D
Methat
  27. 7. 2015, 17:49
Na otázku, či je lepší dobrák alebo cynik neodpovedám, pretože tie dve knihy považujem ako jednu - príbeh druhej knihy pekne nadväzuje na koniec prvej a je veľká škoda, že Cynik končí otvorene. A Kulhanek určite nenapíše pokračovanie - neautorizovaný tretí diel napísal Martin Moudrý a to už nie je Kulhánek.

Každopádne mi druhý diel prišiel slabší. Príbehovo hrdina už nebojuje ani tak s mimozemšťanmi alebo mrtvákmi ako s ľuďmi a technológiou Cudzincov. Maxmillián opäť zjedol všetko šťastie sveta, nič ho nezabije a guľky ho míňajú o pomyselné milimetre. A mne to ani moc nevadilo, pretože sa to sakra dobre čítalo. Naozaj mi bolo hlavného hrdiny ľúto, čo všetko musel prebolieť, až mňa za neho bolelo telo (a tá amputácia, fú). A najväčší automatický tank minulého storočia sa mi páčil všetkými desiatimi (Drobek).
Nocturnum
  25. 9. 2012, 22:12
O trochu horší než první díl, radši bych zůstal u emzáků, na druhou stranu - konečně jde situace trochu do tuhého a protagonista se musí celkem snažit. Upíři jsou perfektní. 89%.
3MN3
  12. 3. 2011, 21:00
Kniha má děj od kterého se nebude chtít odtrhnout, je každopádně čtivá. Kdyby nebyla dala bych dvě hvězdy. Hlavní hrdina pořád přežívá dost nebezpečné situace, někdy mi při tom zůstával i rozum stát, jak se mu to daří. Nějak mi vadilo, že by obyčejný člověk toto vše v knize popsané dokázal. Také mi moc nesedí popisování vojenské techniky i zbraní, i když s tím u Kulhánka musíte počítat. Shrnuto jednou větou: Série Cesta krve dostojí svému jménu, opravdu v ní tečou potoky "krve".