Vládci strachu

Vládci strachu Originální název: Vládci strachu

Klub Julese Vernea - 1995
ISBN: 80-85892-15-4

Klub Julese Vernea (1995) 80-85892-15-4 288

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky.

Magyana
  28. 7. 2013, 11:01
"Někteří v ostatních rádi budí strach - to jsou hlupáci. Jiní se přes svůj strach nikdy nedokáží přenést - to jsou zbabělci. Všichni ostatní, kteří v sobě (alespoň občas) dokáží hlupáka i zbabělce potlačit, jsou Vládci strachu. Tato vláda se ale vždy týká jen nás samotných."

A to byla myšlenka dne. Na prvotinu ujde.
ondrasek
  3. 11. 2014, 21:22
Potom, co jsem přečetl veškeré Kulhánkovi knihy, jsem konečně po dlouhém boji sehnal i jeho prvotinu - Vládce strachu. No je to prostě Kulhoš a i když je asi opravdu nejslabší z celé jeho tvorby, tak souhlasím, že je to stále na plný počet bodů.
Hlavní hrdina je tvrďák, co s ultramoderními zbraněmi zachraňuje svět a všichni mu fandíme, protože je to sympaťák, tak nějak náš - z lidu (i když je to upír).
Jsem spokojen. A pane Kulhánek, pište, proboha pište, ať se mám na co těšit.
Zelda knihkupec
  28. 8. 2013, 8:59
Tak touto knihou vznikl kult ,,kulhánkovin´´ (rozumějte nový literární styl). Jasně, není to nejlepší dílo ale stejně ho mám rád, hned z několika důvodů: 1)Kulhánek dal zde tušit jakou cestou se jeho tvorba ponese. 2)Rozvířil náš malý český literární rybníček splatter-punkovým nářezem. 3) Ukázal čtenářům že, i u nás doma můžeme najít skvělé autory...
Phorbo
  17. 12. 2015, 10:11
Moc příjemná Kulhánkovina. Až posléze jsem se dozvěděl, že je to jeho prvotina. Na rozdíl od některých se mi to četlo stejně dobře jako Divocí a zlí.
Sem tam jsem tápal nad pořadím slov, která se mi při čtení na to místo, kde byla, nehodila. Ale zvykl jsem si a tak od poloviny už to takový teror nebyl. Alespoň ne ten slovní, ale ten příběhový docela slušný teror byl. V tom dobrém slova smyslu.
Vtipné, násilné a sarkastické. Kulhánek jak má být. Přesně to mi vyhovuje.
SADS
  25. 8. 2016, 11:25
Vrátil jsem se k této knize po dlouhé době. Asi 15 let nebo tak, ale pořád mě dokáže rozesmát. Kulhánek dokáže uvělat z litrů krve, částí těl a různých jiných lidských orgánů opradovou legraci.
lennyd
  6. 4. 2013, 19:37
První kniha kterou jsem od Kulhánka četl, a taky kniha, díky níž jsem si na Kulhánkovi (resp. na jeho knihách a na jeho způsobu psaní) vytvořil závislost. Knížku jsem četl už asi stokrát, a kdykoliv mám horší náladu, tak sáhnu právě po ní. Možná bych dokázal souhlasit s některými názory, že některé novější knihy jsou víc "in", ale pro mne je tahle prostě ta první, a tím má i své nesmazatelné kouzlo...
zdennanek
  21. 3. 2012, 17:36
Hodně dobrá kniha ... Sice podle mě nedosahuje kvalit Nočního klubu ... Ale rozhodně stojí za přečtení ... Je to dost dobrá oddychovka, jinak se to ani brát nedá :-)
TeCZko
  28. 9. 2016, 19:46
Podle me nejlepsi Kulhanek a hned v zavesu je Nocni klub :). Upiri mu proste jdou :D. Chelo by to ale dotisk, ceny v bazarech/aukcich jsou priserny...
RT
  5. 1. 2015, 13:52
Pohodová oddychovka. Četl jsem podruhé a bavil jsem se.. I přesto že např. na Noční Klub kniha zdaleka nemá..
Krny
  10. 12. 2013, 10:00
I když kvalit Nočního klubu 1+2 nedosahuje, přesto 5* je pro tuto knížku jedinnou možnou známkou. (nočnímu klubu bych jich dal asi 7, kdyby to šlo).
ouki
  9. 3. 2011, 15:40
Kniha si svoje renomé vskutku zaslouží.Neotřelý pohled na život upíra byl ve své době závanem čerstvého vzduchu na tomto literárním poli.Kulhoš do ní zatím nestrčil(nemohl)odkazy na jiné své knihy a násilí bylo popsáno syrově ale ne přehnaně.Příběh je jednoduchý,ale co chtít od knihy tohoto žánru.Tato díla se čtou pro zábavu,ne kvůli meditaci nad neblahým osudem hlavního hrdiny.
Thanes
  14. 2. 2011, 14:01
Upřímně nechápu, jak mohou mít Vládci strachu tak vysoké hodnocení. Je velmi dobře vidět, že to je Kulhánkova větší prvotina - příběh mi přišel takový nemastný, neslaný, závěr se mi taky moc nelíbil... Naprosto se to nedá srovnávat s Kulhánkovou další tvorbou - podle mě jsou všechny jeho další knihy znatelně lepší. Navzdrovy kritice jsem ale knihu přečetl během jednoho dne, byť jsem čekal něco více.