Přítel lesa

Přítel lesa

Podtitul: příručka pro mladé skauty

Originální název: Copain des bois, Le guide des petits trappeurs

Osvěta - 1995
ISBN: 80-967377-4-0

Osvěta (1995) 80-967377-4-0 285

Chceš se naučit poznávat hmyz, stromy, vytyčit trasu výletu a předpovídat počasí? Chceš vědět, jak postavit přístřeší nebo vor, připravit výborné ražniči, udělat si pěknou sbírku kamenů, vyrobit hezkou lucernu, sbírat houby a lesní plody, pozorovat hvězdy, chovat pulce, snadno se pohybovat na sněhu? Otevři tuhle knížku, neboť právě tobě je určena. (Založil/a: Hatirlatamalar)

psychoklara
  26. 1. 2014, 10:27
Knihu jsem dostala k Vánocům když mi bylo asi jedenáct a listovala jsem v ní snad stokrát. Dodnes se k ní vracím, když si chci podle časového rozdílu mezi hromem a bleskem vypočítat, jak daleko je bouřka. Je plná zajímavých informací, které jsou však podány zábavnou a srozumitelnou formou, ale také tipů na různá pozorování, zkoumání, vyrábění a inspirace pro děti, jak (celkem smysluplně) trávit volný čas venku i doma. Obsahuje ale i základní bezpečnostní poučky, jak se chovat v přírodě za určitých neočekávaných situací a nezanedbatelná je i kapitola o první pomoci. Fakt, že děti zároveň zábavnou formou vzdělává, je příjemný bonus, který jsem v pozdějším věku často ocenila :).

Otázkou zůstává, jestli dnešní děti něco takového zaujme.