Peklo zvané Paříž - Alžír - Dakar

Originální název: Peklo zvané Paříž - Alžír - Dakar

SNTL - Státní nakladatelství technické literatury - 1989
ISBN: 80-03-00048-3

SNTL - Státní nakladatelství technické literatury (1989) 80-03-00048-3 146

Rallye Paříž-Dakar nebo jinak také Dakarská Rallye a zkráceně pouze Dakar je každoroční závod off-road vozidel a motocyklů. Soutěž je organizována A.S.O. - Amaury Sport Organisation. Závodu se mohou zúčastňovat závodníci jak z řad profesionálů, tak i z řad amatérů, kteří běžně tvoří kolem 80% zúčastněných.

I když oficiální název zní Rallye, jedná se spíš o vytrvalostní závod v terénu, kde se více používají upravené terénní speciály než klasické soutěžní vozy používané v závodech rallye. Většina měřených úseků vede těžkým terénem. Převážně se sestávají z průjezdů písečnými dunami, blátem, travnatými pláněmi a skalních úseků. Délka etap se pohybuje od několika desítek kilometrů do stovek kilometrů denně. (Založil/a: kokotek)

kure91
  3. 9. 2011, 22:49
jelikož jsem velký nadšenec do všeho co smrdí spáleným benzinem, tak mě tahle kniha naprosto dostala. Velmi čtivou formou přibližuje nejen závod samotný, ale i jeho zákulisí(zejména dobré vztahy mezi CS posádkami). Ačkoliv kniha popisuje ročník 1988, z mého pohledu nebyla dodnes žádnou publikací o Dakaru překonána.