Oheň v Dlaních

Originální název: Catch a Fire

Votobia - 1998
ISBN: 80-7220-071-2

Votobia (1998) 80-7220-071-2 478

Bob Marley byl nepochybně králem jamajského reggae a duchovním revolucionářem či prorokem. Jeho hudba ovlivnila a stále ovlivňuje posluchače všech zemí a ras. Kniha Oheň v dlaních je kronikou jeho života a hudební kariéry a zároveň je zdrojem informací o prostředí, které utvářelo jeho duchovní a politické představy. (Založil/a: Hatirlatamalar)

#hudba
Timothy White Timothy White
*1952 - †2002

geofre
  6. 6. 2012, 14:57
Perfektně sepsaná kniha o životě jednoho z největších mužů světového reggae. Na bezmála pěti stech stranách, člověk nalezne nejen všude opakovaná a známá fakta ze života Boba, ale také ty méně známá. Vše je perfektně zasazeno do širokých souvislostí a spousta mýtů je zde uvedena na pravou míru. Kniha je nejen pro milovníky Boba nebo reggae obecně, ale také pro všechny, kteří se zajímají o silné životní příběhy a chtějí poznat zajímavého člověka.
Tlomb
  16. 10. 2012, 20:01
Musím říct, že pro mě tedy kniha byla zklamáním. Polovina z ní je o jeho dětství, ještě než se dostal na hudební scénu, což mi přišlo velmi zdlouhavé - mohlo to být minimálně o půlku kratší. Navíc část o dětství, jeho matce a otci byla psána tak, až jsem si chvílemi říkala, jak takové detaily mohl autor vědět? To by si přece nemohl nikdo pamatovat, aby mu je převyprávěl... V některých pasážích je to na můj vkus moc pohádkové/příběhové/nereálné. No a druhá část jeho života je oproti té z mládí vzata šmahem. Bob si soukromí chránil, takže nic moc zajímavého jsem se nedověděla. Nic, co se nedá dočíst kdekoliv na netu.

Mám z knihy pocit neprofesionálně podaného "životopisu." Na to, jak je knížka tlustá, je tam informací pomálu.