Žraloci

Žraloci Originální název: Shark Trouble

BETA Dobrovský - 2004

BETA Dobrovský (2004) 166

Žraloci - Tentokrát skutečné příběhy o nejnebezpečnějších obyvatelích moří
Kniha uvádí mnoho zajímavostí ze života žraloků a mořských živočichů. P. Benchley se proslavil jako autor bestselleru Čelisti, podle něhož byl natočen slavný stejnojmenný film. V době po vydání knihy se začal zajímat o život žraloků ještě hlouběji a vydával se na moře s výpravami potápěčů a fotografů. Sám se nechával spouštět pod hladinu v kovové kleci, aby mohl žraloky detailně pozorovat. Tak získal s těmito rybami řadu zkušeností, které se nám snaží v této knize přetlumočit. Zároveň nás upozorňuje, čemu bychom se měli při plavání a potápění v moři vyhnout, co je pro nás nebezpečné a riskantní. Zmiňuje se o různých druzích žraloků a popisuje svoje zkušenosti s nimi. V závěru knihy se věnuje i jiným podmořským živočichům, kteří mohou být člověku nějakým způsobem nebezpeční a radí, jak se při setkání s nimi chovat, abychom zůstali v bezpečí.
předmluvu napsal Steve L. Lichtag (Založil/a: Petulishark)

Peter Benchley Peter Benchley
*08.05.1940 - †12.02.2006