To je přece nesmysl

To je přece nesmysl Originální název: To je přece nesmysl

K - 1994

K (1994) 98

Sbírka hororových a SF povídek od známého českého spisovatele.

Povídky:
- Svůj život
- Spojeni v Bohu
- „Tak tedy HEIL HITLER! - ty svině!"
- Reportáž psaná ve svěrací kazajce
- Instant

lennyd
  10. 10. 2013, 18:55
Svůj život - pro ty, co nemají rádi pavouky ideální, a pro ty, co je rádi mají, taktéž. Skvělá povídka.
Spojeni v bohu - z celé povídky (kromě skvělého nápadu) mi přišel nejzajímavější sen amerického generála, který chtěl zničit muslimské teroristy pomocí LSD v hamburgrech, leč zapomněl, že muslimové vepřové nejí
Reportáž psaná ve svěrací kazajce - bohužel, nijak nezaujalo
Instant - být povídka o polovinu kratší, tak dobré - takhle nic moc
Tak tedy - HEIL HITLER! - ty svině! - trochu drsnější téma, ale pro to přece Kulhánka rádi čteme, no ne?

Jak to sčítám a odčítám, vycházejí mi z toho 3*..
Neferit
  22. 5. 2011, 14:44
Osobně jsem z této sbírky měla možnost přečíst si pouze "Tak tedy - HEIL HITLER! - ty svině!" Učinila jsem to několikrát a až asi napotřetí mi konečně došlo, co měla hlavní postava na mysli tím, že říkat esesákovy svině asi nebyl nejlepší nápad. Rozhodně ale nedoporučuji číst na noc. Já to, ve své nesmírné naivitě, udělala a pak jsem další týden nebyla schopná usnout, protože stačilo, aby se v mé blízkosti ozval bublavý zvuk a já málem vyskočila z kůže. Nicméně na četbu doporučuji - nesmírně zajímavá věc. Teď jenom dostat do rukou i zbytek, abych mohla ohodnotit celou sbírku :)