Z oříšku královny Mab

Podtitul: Povídky ze Shakespeara

Originální název: Z oříšku královny Mab

Albatros - 1992

Albatros (1992)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1964)

Volné, povídkové zpracování 12 nejznámějších her W. Shakespeara: Romeo a Julie, Večer tříkrálový, Hamlet, Sen noci svatojánské, Makbeth, Bouře, Král Lear, Zkrocení zlé ženy, Kupec benátský, Othello, Jak se vám Líbí, Koriolanus. Kniha je určena starším dětem. (Založil/a: pirko)

Eva Vrchlická Eva Vrchlická
*06.03.1888 - †18.07.1969

Ariko
  15. 9. 2014, 14:40
Pro ty , které nebaví číst drama v dialozích, je tato kniha vysvobozenim. Zároveň je to i příjemný způsob jak si osvojit Shakespeara v prozaické podobě.
Romanka
  19. 2. 2015, 9:49
Pro ty, kterým se špatně čtou hry je to krásné povídkové zpracování Shakespearovskýh her. Krásně čtivá kniha.
Bloodym
  4. 12. 2013, 21:53
Naprosto úžasná kniha, která u mě v páté třídě vyvolala lásku k Shakespearovi, která trvá do dnes. Netvrdila bych, že kniha je určena starším dětem, řekla bych, že pokud má někdo chuť přečíst si nějakou Shakespearovu hru je tohle ta lepší volba, přepisy her jsem také četla, ale Z oříšku královny Mab je zábavnější a příjemnější čtení.
Latrollka
  5. 6. 2014, 12:40
Velice pěkně propracovaná kniha pro mládež, myslím, že díky této knize jsem se vůbec propracovala k Shakespearovi jako takovému, jednoduchá převyprávění a pohádková zpracování uvedou mládež do děje a alespoň ve mě probudili následně touhu po přečtení si originálu.