Krok ze tmy

Krok ze tmy

Plus - 2010
ISBN: 978-80-00-02495-0

Plus (2010) 978-80-00-02495-0 184

Krok ze tmy obsahuje Hovardovy strašidelné příběhy z let 1925 - 1932. Knihou neprovází žádný z Howardových slavných hrdinů a její žánrové rozpětí sahá od hororu, po fantasy, dobrodružné příběhy až k žánru sportovní povídky. Kniha obsahuje 12 povídek a 2 básně. (Založil/a: Morloth)

jehlaspichlas
  26. 12. 2012, 12:49
V této povídkové sbírce, která obsahuje tradiční hororové texty s předvídatelnými pointami se mi snad nejvíce líbily dvě básničky - jedna na úvodu a druhá coby prolog sbírky a povídka Cosettova poslední píseň - protože žlo zde vyniká netradičním stylem.
Coby záhrobní hudba z černé mše, jak ji zde howard popisuje. Je to stejné, jako když posloucháte scénickou či depresívní filmovou hudbu z různých sci-fi hororů, které jsou daleko zajímavější než normální klasika, kterou produkoval Beethoween, Mozart apod. Ale to je pouze jen subjektivní názor. Musíme brát v úvahu, že Howard těmito povídkami z poloviny 20. let a přelomu 20. a 30. let začínal. Stejně jako u většiny autorů i u Howarda dochází k pomalému zrání a klasické povídky se mění v pozdějším období v daleko zajímavější díla, která jsou obsažena v povídkové sbírce: Zpátky do temnoty.
HeM
  10. 2. 2013, 15:56
Básničky byly bezkonkurenčně nejlepší, ale i příběhy mě dostali, i když byly velmi jasné a předvídatelné..
Morloth
  16. 8. 2010, 14:13
Oddechové čtení. Je tomu už pár let, přesto jsou povídky stále čtivé, ač omšelost žánrových klišé je značná. V knížce mne dosti zaujaly dvě povídky, které prozrazují, že Howard byl vskutku zručným spisovatelem. Jedná se o povídky Duch Toma Molyneuxe a Dotek smrti. Tedy dva texty, které se trochu vymykají tomu, co Howarda proslavilo.