Filosofie mezi mýtem a vědou

Filosofie mezi mýtem a vědou

Podtitul: Od Homéra po Descarta

Originální název: Filosofie mezi mýtem a vědou

Academia - 2009
ISBN: 978-80-200-1789-5

Academia (2009) 978-80-200-1789-5 471

Dějiny filosofie od rané řecké antiky do konce evropské renesance v kontextuvývoje vědy a různých náboženství. (Založil/a: Halalí)

Hledající
  17. 2. 2014, 20:57
Těžko se hodnotí knihy, které zpracovávají fakta o tom, jak se po staletí "myslelo a promýšlelo". S čím je srovnáte, když se přeci dějiny myšlení odehrály tak jak jsou ? Mohly být jiné ? Mohl být vývoj filosofie jiný ? Možná ano, možná ne. V každém případě se autorovi podařilo čtivě, ale hlavně (pro nás laiky) srozumitelně přiblížit tu neuvěřitelnou lidskou touhu poznat a porozumět - co, jak, proč či k čemu se vše toto děje, kdo jsme a kam jdeme, co se děje kolem nás, tu neukojitelnou "potřebu" chápat sebe i svět okolo. Přestože ne všechny cesty byly tím správným směrem, ale bylo to hledání - a to se cení. Neúnavné pátrání po skutečné pravdě. Jsem rád, že jsem i já mohl těmi pootevřenými dveřmi mysli třeba jen trochu nahlédnout a sledovat toky myšlenek velikánů staletí.. smutně se mi bude končit a vracet se do šedé reality konzumu a honby za marnostmi.