Povídky o manželství a o sexu

Povídky o manželství a o sexu Originální název: Povídky o manželství a o sexu
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Druhé město - 2008
ISBN: 978-80-7227-273-0

Druhé město (2008) 978-80-7227-273-0 224
Petrov (2003)
Petrov (1999)

Sbírka jedenadvaceti kratších povídek, které spojuje postava vypravěče Oskara. Volně navazující povídky podávají obraz o počátku a pozdějším bolestném rozpadu manželství, o mnoha sexuálních vztazích, které úspěšný spisovatel Oskar prožívá, nebo o různých ženách, které Oskar na své pouti životem potkává.

Povídky:
- Aspoň medaili
- Otázka
- Jeden z posledních hezkých dní
- Běž si klidně sám!
- Nos
- Na oči se vyser (Boccaccio po česku)
- Kufr a transcendence
- Umění žít sám a šťastný
- Dva králové
- Představivost intelektuálů po Osvětimi
- Maruška
- Pejskové a kočičky
- Štafeta lidství
- Vliv tequily na amygdalu známé osobnosti
- Instantní manželka
- Oskar a Terezka bez pointy (Happy End)

Patolog
  25. 7. 2011, 10:41
Kniha od M. V. - Povídky o manželství a o sexu je sice plná humoru... Je spíše oddechovou literaturou pro čtenáře, kteří od této knihy nic velkého neočekávají. Stala se předlohou pro film Nestyda...a po shlédnutí filmu, bych řekla, že film je možná o trošku lepší než tato předloha.
Leni6
  18. 9. 2016, 19:22
Po tomto kousku jsem šáhla lehce podnapilá u kamarádky v knihovně. Není to žádný literární skvost, ale oddychovka parádní. Mile mě překvapilo, když jsem v knížce poznávala náměty pro několik filmů, které mám velice ráda. Tím, že se jednalo opravdu pouze o taková nakopnutí, na základě kterých se točily filmové scény, se mi podobnost velice líbila. Knížku jsem přečetla za tři dny pohodového odpoledního lenošení.
Digi
  11. 8. 2014, 21:10
Oddechová četba o krátkých povídkách hlavního hrdiny Oskara...povídky o sexuálních vztazích byly humorné a nenáročné.
MarieB
  27. 1. 2016, 10:02
Tato kniha mě malinko zklamala, čekala jsem větší pecku. Film mi přijde podařenější, možná tím, že je to tam celistvější.
Lucii9
  15. 7. 2013, 16:52
Z knihy rozpolcená. Některé povídky byly velmi živé, humorné a nesly nápad. Naopak nad některými jsem pouze otočila stránku a šla dál...
Tessie
  10. 1. 2011, 18:59
Vynikající soubor povídek. Tento kousek se Vieweghovi opravdu povedl. Kniha je plná humoru, nadhledu a lidské sobeckosti. Pro ty lenivější čtenáře, které Viewegh nebaví, doporučuji shlédnout film Nestyda, který je z těchto povídek poskládán.