Zpátky z Afriky

Euromedia Group - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-249-3137-1

Euromedia Group (2016) 978-80-249-3137-1 200
Ikar (2005) 80-249-0532-9 181

Navazuje na knihu Bílá Masajka.

Po čtyřech letech strávených v primitivních podmínkách v Keni se Corinne Hofmannová vrací s podlomeným zdravím a malou dcerkou Napirai do Švýcarska. Její muž Lketinga jí po dlouhém zdráhání podepsal povolení k opuštění země se slovy: "Nevím, jestli tebe a Napirai ještě někdy uvidět!" Zcela bez prostředků, bez povolení k pobytu a s mizivým sebevědomím se Corinne snaží za podpory své matky začít znovu. Odvykla civilizaci, v moderním světě si najednou připadá zcela bezradná. Začíná boj s úřady, shánění Lketingova rodného listu, kvůli změně příjmení a státní příslušnosti jejich dcery i rozvodu. Ale Lketinga je nezvěstný - neznámo kde propíjí majetek, který mu Corinne zanechala. A tak se Corinne i na dálku navíc snaží podporovat jeho rodinu z konta, které zanechala v Keni. Prostřednictvím dopisů, které si vyměňuje s Lketingovým bratem Jamesem, zůstává se svými bývalými příbuznými i nadále v kontaktu. Časem se jí podaří získat povolení k pobytu a posléze i práci a vlastní byt. Najde si i nového přítele a vydává knižně své zážitky z Keni, které mají mimořádný ohlas.

Corinne Hofmann Corinne Hofmann
*04.07.1960

Ariko
  13. 11. 2014, 17:48
Přijde mi, že další knihy po Bílé Masajce jsou už jen komerční tah. Chápu, že Corinne musela nějak živit dceru, ale na druhou stranu už v podstatě nemá o čem zajímavém psát. příběh o Lketingovi je vyčerpán a pár zajímavých záchvěvů to nezachrání. Přesto měla kniha ohlas a projevila se tradiční lidská zvědavost - i u mě :)
Elleyne
  21. 1. 2015, 22:31
Druhý díl už tolik zajímavý není. I když nemůžu říct, že by byla potíž to dočíst. Naše hrdinka Bílá Masajka se vrátí z Afriky do Švýcarska, nemá ani vindru. Naštěstí má rodinu, která jí pomůže a pak zase své odhodlání. Kniha popisuje peripetie po návratu, hledání práce, později i bydlení a nakonec toho, jak sepsala Bílou Masajku.
Lalaine
  13. 9. 2011, 10:15
Co mě na této knize zarazilo?
1) Corinne měla "nějak lehkou" cestu k tomu, aby 3x (nebo kolikrát?) našla práci a přestěhovala se do lepšího bytu.
2) Čekala jsem nějakou zápletku v podobě potíží s rozvodem s africkým Lketingou, ale toho se tady nedočkáte!
3) Nechápu, proč Corinne, ačkoliv měla dceru a začala žít z ničeho, ještě posílala africké rodině peníze?
Vcelku mě tenhle a 3.díl zklamal a nejraději bych byla, kdybych jen nečetla.
Aratar
  5. 2. 2015, 17:26
Přiznám se, že jsem tuto knihu zpočátku ani číst nechtěla. Jenže konec Bílé masajky byl natolik silný a v podstatě i dost otevřený, že mi to nedalo a potřebovala jsem se dozvědět, jak to s Corinnou a její malou dcerkou bylo dál. Hned po otevření jsem však knihu přečetla doslova na jeden zátah. Znovu oceňuji upřímnost a zároveň i naivitu zpovědi, se kterou se s námi autorka hodlala podělit. Je pravda, že kniha z velké části čerpá z úspěchu Bílé masajky a o Africe se už příliš nového nedozvíme, to ale ani není cílem této knihy, jak už také předesílá sám její název.
Basia.Tacina
  26. 12. 2012, 20:28
Byla jsem v celku zklamaná, protože jsem čekala, že další knihy mě zaujmou stejně jako Bílá masajka. Musím souhlasit z Lalaine, bylabych radši, kdybych ji nečetla...