Není čas ztrácet čas

Originální název: No Time Like Show Time

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1424-5

Knižní klub (2005) 80-242-1424-5 269

Vždycky když se do krámku myšáka Hermuxe Tantamoqa přižene nečekaná návštěva, dá se očekávat pěkné nadělení. Bodrý poletušák, který v třetím dobrodružství odvážného hodináře z Pinchesteru přináší ukrutně tajuplný vzkaz od nikoho menšího než Flustera Varminta, největšího hloda šoubyznysu, stojí na počátku barvité bitvy o městské divadlo. Události Hermuxe vcucnou do kolotoče typu „včera bylo pozdě", který čtenáři od 9 do 99 let dozajista znají z hopkání za svým denním sýrem, a způsobí, že hrdina ve světle reflektorů zazáří hned v několika netypických rolích. V úloze detektiva, jenž má pod záminkou instalace bezchybných budíků vyčmuchat původce anonymních dopisů, které šéfovi proslulé scény vyhrožují zničením. Jevištního výtvarníka, jehož úkolem je navrhnout výpravu k velkolepé šou, poněvadž soukromé očko přece není šolich na plný úvazek. A také nedobrovolného hlodygarda, ocitajícího se tváří v tvář iluzím na prknech, jež znamenají sýr.
Protože řečeno s klasikem je něco shnilého v divadle pinchesterském a ne vše, co se zelená, je ušlechtilá plíseň, lze právem doufat v napínavou kriminální zápletku s četnými zvraty a převleky. Když se k tomu všemu připočtou trable s dobrodružkou, statečnicí a letkyní Linkou Perflingerovou, pro niž Hermux ztratil srdce a teď se o ni bude muset poprat nejenom s konkurenty, ale také s vlastní nesmělostí, máme před sebou program nejmíň na pětiaktové drama. Ale protože jak myšák s neobyčejným citem pro přesnost, krásu a spravedlnost, tak další rázovití hlodi z Pinchesteru jsou připraveni pobavit vás úchvatnými úchylkami, raubířskými rejdy i pozoruhodnými průpovídkami, není čas ztrácet čas, vážení! Už teď nám pořádně šlape na oháňky! (Založil/a: Kindrvajicko)

Michael Hoeye Michael Hoeye
*??.??.1947

Lucka D.
  23. 2. 2014, 9:08
Začátek posledního dílu je dost rozvláčný, ale když už jsem přemýšlela o tom, že knížku odložím nedočtenou, děj se příjemně rozběhl. První díl byl z celé trilogie asi nejlepší.
evik9
  29. 9. 2016, 9:59
Krásná knížka pro děti. Já jsem ji teda četla už jako dospělá, ale bavila mě taky. Napětí, zvraty a akce tam nechybí.
liška 007
  13. 9. 2012, 14:04
škoda, že se nechystá dotisk knih od Michaela Hoeyeho, skutečně pěkné pro děti ve věku prvního stupně ZŠ.