Wetemaa I. - kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra

Wetemaa I. - kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Golem - 1992

Golem (1992) 367

Wetemaa je kniha uchovávaná v prastaré svatyni uprostřed pohoří Dankardu. Po staletí jsou do ní orlím brkem, vedeným neviditelnou rukou osudu, zapisovány příběhy, které se odehrály v zemi Éllad. V divokých dobách, kdy proti sobě generace bojují o nadvládu nad zemí dva rody, Miltidové a Kúnové, kniha poznenáhlu upadla v zapomnění. Král Gudleifr Miltid z ní však potřebuje vyčíst radu, jak zemi Éllad sjednotit - a přitom zjistí, že jeho družiníky čekají nelehké úkoly... (Založil/a: VeronikaV)

Jetelik
  29. 6. 2011, 11:39
Co jiný družiník, to jiný příběh a dokonce i nepatrně jiný styl psaní. Velmi se mi líbilo živé líčení nejen postav, ale i okolního světa nesoucí v sobě pohádkovost i drsnou realističnost.
MM1979
  27. 4. 2016, 18:44
Až po letech jsem se dozvěděl, že Adam Andres je holka a Češka .-) Každopádně Wetemaa byla, je a bude super a na každý díl se moc těším - v současnosti je to 7 knih a jedna novela Tarantrof, v Legendách české fantasy II.