V písku času

Originální název: Sands of Time

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1241-2

Knižní klub (2004) 80-242-1241-2 252

Druhá kniha dobrodružství Hermuxe Tantamoqa.

Srdnatý myšák Hermux Tantamoq, který ve městě Pinchesteru provozuje zavedenou hodinářskou živnost, už v tom zase lítá. Sotva unikl z tlap zlotřilého krtka dr. Mennuse, jenž mu v románu Čas ani myš nezastaví málem vykopal hrob, už ve dveřích jeho krámku vartuje čipmunk s jedním uchem a dalším malérem na obzoru. Dávný rodinný přítel je totiž odborníkem na staré tlapkopisy, z nichž dovede vyčíst neslýchané věci o podivných tvorech, kteří jsou noční můrou všech myší a o kterých vychovaný hlodavec na veřejnosti nemluví. Na K-O-Č-K-Y, jak se jim říká, není Hermuxovo město připraveno, protože by to znamenalo přepsat celé myší dějiny. Ale protože pravda je cennější než věčný strach a pochyby, nasedá s ním Hermux do letadla dobrodružky Linky Perflingerové, pro kterou v prvním díle ztratil srdce, a společně vyrážejí vstříc novému dobrodružství.
Na stopě dávné kočičí civilizace, jejíž existenci by kdosi v Pinchesteru rád ututlal, bude trojice dobrodruhů nejen znovu čelit nenasytné magnátce Tucce Mertslinové, která by si ráda všechnu slávu uhryzala pro sebe, ale i nekonečnému pouštnímu písku a nemilosrdné pravdě, která je v něm zahrabaná. Co kdysi kočky provedly tak hrozného, že jim myši dodnes nemůžou přijít na jméno? Kdo má kuráž hledat odpověď, najde. A přidá-li se k tomu děj plný nečekaných zvratů a roztomilého myšího jazyka, je jisté, že tahle cesta proti rozpálenému písku času nezanechá chladné žádné dítě od 9 do 99 let. (Založil/a: Kindrvajicko)

Michael Hoeye Michael Hoeye
*??.??.1947

evik9
  29. 9. 2016, 9:59
Krásná knížka pro děti. Já jsem ji teda četla už jako dospělá, ale bavila mě taky. Napětí, zvraty a akce tam nechybí.