Shledání v Barsaloi

Shledání v Barsaloi Originální název: Wiedersehen in Barsaloi

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0722-4

Ikar (2006) 80-249-0722-4 173

Navazuje na knihu Zpátky z Afriky.

Uplynulo již čtrnáct let od doby, kdy Corinne i se svou jedenapůlletou dcerkou Napirai utekla z Keni zpátky do Švýcarska. Ve své rodné vlasti si znovu vydobyla odpovídající postavení ale na svůj druhý domov, v němž prožila strastiplné, a přesto kouzelné čtyři roky, nemůže zapomenout a svou africkou rodinu i na dálku finančně podporuje. A nakonec se rozhodne Keňu znovu navštívit. Po dodatečném zlegalizování rozvodu s bývalým manželem i na úřadech v Nairobi se jí bez problémů otevírá cesta do minulosti. Těší se především na setkání s mamou a trochu s obavami očekává reakci Lketingy. Do Keni ji doprovází nakladatel jejích dvou knih, v nichž vylíčila své zážitky, a fotograf, který by měl celou akci zdokumentovat. Svůj příjezd oznámí bývalému švagrovi Jamesovi, s nímž po celou dobu udržovala písemný styk, a ten ji ujistí, že ji celá rodina i vesnice Barsaloi s radostí očekává. Po příletu do Keni se Corinne vydává po cestách, jimiž putovala kdysi, navštěvuje známá místa, obyvatelé Barsaloi jí uspořádají slavnost na uvítanou, postupně se setkává s někdejšími přáteli, i s otcem misionářem, který jí v těžkých dobách často pomáhal, především ale s bývalou tchyní, Lketingou, Jamesem a celou rodinou. Nostalgicky si připomíná minulé události a s potěšením zjišťuje, jak se i nesnadný život na africkém venkově posléze mění k lepšímu.

Corinne Hofmann Corinne Hofmann
*04.07.1960

Ariko
  16. 11. 2014, 18:50
Pro mě sice čtivé a zajímavé, ale už spíše jen komerční tah. První díl byl alespoň o něčem, ale zde už je to jen snaha o vyštrachání cokoli, co by bylo lukrativní pro čtenáře.
Lalaine
  13. 9. 2011, 10:12
Pro mě velice nudné vyprávění o shledání Corinne se svým bývalým manželem a jeho rodinou v Barsaloi, o natáčení filmu Bílá Masajka. Nic nového jsme se nedozvěděli, žádná zápletka ... 1.díl nejlepší z téhle trilogie.
zhuzanečka
  7. 3. 2012, 20:49
Mě se všechny tři díly opravdu líbily. Zajímavě napsané.Celkově musím paní Hofmann obdivovat, že i přes to že si žila na úrovni se rozhodla žít v buši a vydržet tam 4 roky. Následně s taa i s dcerou "utéct" a pak rodinu pořád finančně podporovat i když třeba nebylo velice s čeho. Nejvíce mě dojalo její následovné shledání s mama. Doufám že od ní ještě nějaká kniha o jejím životě vyjde, třeba o shlednání její dcery s africkou rodinou.