Únos

ISBN: 978-80-249-1049-9

Ikar (2008) 978-80-249-1049-9 238
Ikar (1997) 80-7202-041-2 231
Ikar (1996)

Co může být v životě matky strašnějšího než smrt či únos dítěte? Marielle potká s jejími dětmi obojí. První tragédii zažije jako mladá a nezkušená žena, její stejně mladý manžel jí navíc přičítá vinu za smrt dítěte. Bolest a výčitky podlomí Mariellino zdraví, a tak je nucena strávit víc než dva roky na psychiatrické klinice. Po ukončení léčby se Marielle snaží začít nový život, na jiném místě a s jiným partnerem, avšak stále pronásledována pochybami, zda zavinila či nezavinila synovu smrt. Když už se zdá, že ji po boku staršího, laskavého a chápajícího manžela čeká spokojený život, unesou malého Teddyho, smysl její existence. Roztáčí se kolotoč vyšetřování, v jehož průběhu se objeví zdánlivě nevyvratitelné důkazy. Avšak Marielle nemůže uvěřit, že by to mohl udělat opravdu on - ten, který v jejím životě tolik znamenal...

koki.veru
  29. 5. 2014, 15:15
Pěkná kniha o únosu dítěte...na konci jsem měla co dělat, abych zadržela slzy. Jinak ale takový lepší průměr. Trochu mi připadalo, že ten soudní proces je moc rozepisován.
Faith
  4. 11. 2012, 11:41
"Jako matka si popláčete, jinak zbytečné". Takhle bych to ohodnotila.. Možná by kniha zaujala ještě lidi, kteří zkoumají soudy, soudní procesy, mají rádi psychologické analýzy (dobře, pro ty jsou možná lepší knihy). Kniha je takový... slabý podprůměr od Danielle.