Originální název: Zahrada sirén

ISBN: 978-80-7456-154-2

Brokilon (2013) 978-80-7456-154-2 413
Straky na vrbě (2006) 80-86428-64-8 453

1. díl cyklu Gordonova země / spadá pod cyklus Krvavé pohraničí

Přichází Čas zabíjení a Čas umírání, přesně jak to prorokoval černokněžník Orichalkian. Vévodstvím Barro prošel mor, Arkastie stojí na prahu občanské války a Gordonovu zemi ovládli neznámí dobyvatelé. Skutečná válka však ještě nezačala.

V Zahradě sirén je ukrytý chlapec, jehož samotná existence může vyřešit potíže Hraničních zemí. Otázka však zní: je pro něj Zahrada sirén bezpečným místem? (Založil/a: ginger)

TomToman
  15. 7. 2015, 12:17
Opět jsem chtěl vyzkoušet něco nového a přečíst si i nějaké fantasy z české produkce. Kniha se četla pěkně, děl rychle ubíhal. Ale mnoho věcí mi přišlo tak nějak ušito rychlou jehlou. Možná je to jen zdání nebo jsem rozmlsaný jinými ságami, které jsem už četl nebo čtu.
I tak snad po dalším díle sáhnu.
Pend
  23. 3. 2013, 8:34
První díl velké trilogie z Krvavého pohraničí. Pro milovníky fantasy vřele doporučuji - orkové, skřeti, elfové. Sám autor upozorňuje, že je potřeba tuto velkou trilogii číst chronologicky.
Zhabza
  10. 10. 2011, 19:36
Asi nejlepší část tohoto cyklu. Trilogie uceluje vývoj pohraničí, i když vůči ostatním knihám z Krvavého pohraničí stojí jakoby trochu bokem. Kdo má rád knihy Vladimíra Šlechty, tuto trilogii rozhodně vynechat nemůže.
Solvi
  14. 1. 2016, 19:20
První díl trilogie Gordonovy země. Z této knihy si prakticky nic nepamatuji, protože je v podstatě o nekonečném putování a není příliš zajímavá. Jsou tam jen některé lákavé momenty, ale jak jsem po přečtení zjistil, pro pochopení souvislostí a děje v druhém díle není podstatná.