Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hořící přízraky

89%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hořící přízraky Originální název: Hořící přízraky
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Brokilon - 2009
ISBN: 978-80-86309-29-3
Počet stránek: 495
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Brokilon (2009) 978-80-86309-29-3 495

3. závěrečná část cyklu Gordonova země ze série Krvavého pohraničí.

Paedwankové ovládli Gordonovu zemi a zřídili si v ní stálou základnu. Vnikli do Orcigardu, zničili Sršní hnízdo a odvlekli hraničáře z Hořké Vody. Co udělají příště? Obyvatelé Pohraničí už vědí, že jim hrozí smrtelné nebezpečí. Lidé, elfové, skřeti i všemožní míšenci musí zapomenout na staré spory a spojit se ke společnému boji. (Založil/a: ginger)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pend
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 4. 2013, 20:38
Zakončení celé trilogie. Celkem bez připomínek, Šlechta si dokázal udržet svoji laťku. V tomto díle je více válčení, ubylo sexu, hlavní hrdinové končí celkem očekávaně, což je asi jediná výtka, že zde není nějaký extra moment překvapení.
Zhabza
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 10. 2011, 19:47
Pro mě asi nejhorší část trilogie. Původně vynikající start je tady poněkud kvapně ukončen. Část pracně stavěných zápletek mi vyznívá trochu do prázdna. Tím nechci říct, že by to byla špatná kniha. Spíš to, že je z ní cítit jistá uspěchanost. Na druhou stranu knihu dost pozvedává pár, pro pohraničí důležitých, událostí. Třeba definitivní vývoj jedné postavy patří mezi nejlepší momenty, co jsem měl kdy možnost číst.
Solvi
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 1. 2016, 19:22
Obsahuje spoiler spoiler Tento závěrečný díl z trilogie Gordonova země jsem četl z povinnosti, ale také jsem samozřejmě chtěl vědět, jak události dopadnou. Bohužel. Zatímco autor v trilogii krvavé pohraničí dokázal popisovat události „na jednom místě“ a přesto pojmout příběhy a zápletky zajímavě, v trilogii Gordonova země a to především v prvním a třetím díle použil jakousi metodu popisu „neustálé cesty, plánování a rozhovorů.“ Situace a konflikty ničím nepřekvapují a nápady, jak se zdá došly. Zatímco v druhém díle „Ploty z kostí“ (četl jsem jej jako první) to byla neobvyklá a nová zkušenost, posléze mě začala autorova forma vadit. Životy a cesty se v tomto díle všech hlavních postav již z „Krvavého pohraničí překřižují a vrcholí“ a to často myšleno doslova! Svět a rasy ve Šlechtově světě jsou podobné postavám reálným více než kteréhokoli jiného autora. Ti co byli včera přítelem, jsou zítra zapřisáhlým nepřítelem. Ženy, které večer vyznávaly muži lásku, se probouzejí ráno vedle někoho jiného. Nakonec jsem usoudil, že tyto „fantasy“ knihy jsou co se vztahů a pohnutek týče velice reálné a pro dnešní dobu trefné. Andres konečně nachází svou milou Karin (ženu trojí krve) a svého syna. A paedwankové dál táhnou zemí a dobývají. Nakonec jsou však poraženi.