Hořící přízraky

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Brokilon - 2009
ISBN: 978-80-86309-29-3

Brokilon (2009) 978-80-86309-29-3 495

3. závěrečná část cyklu Gordonova země ze série Krvavého pohraničí.

Paedwankové ovládli Gordonovu zemi a zřídili si v ní stálou základnu. Vnikli do Orcigardu, zničili Sršní hnízdo a odvlekli hraničáře z Hořké Vody. Co udělají příště? Obyvatelé Pohraničí už vědí, že jim hrozí smrtelné nebezpečí. Lidé, elfové, skřeti i všemožní míšenci musí zapomenout na staré spory a spojit se ke společnému boji. (Založil/a: ginger)

Pend
  16. 4. 2013, 20:38
Zakončení celé trilogie. Celkem bez připomínek, Šlechta si dokázal udržet svoji laťku. V tomto díle je více válčení, ubylo sexu, hlavní hrdinové končí celkem očekávaně, což je asi jediná výtka, že zde není nějaký extra moment překvapení.
Zhabza
  10. 10. 2011, 19:47
Pro mě asi nejhorší část trilogie. Původně vynikající start je tady poněkud kvapně ukončen. Část pracně stavěných zápletek mi vyznívá trochu do prázdna. Tím nechci říct, že by to byla špatná kniha. Spíš to, že je z ní cítit jistá uspěchanost. Na druhou stranu knihu dost pozvedává pár, pro pohraničí důležitých, událostí. Třeba definitivní vývoj jedné postavy patří mezi nejlepší momenty, co jsem měl kdy možnost číst.
Solvi
  14. 1. 2016, 19:22
Obsahuje spoiler spoiler Tento závěrečný díl z trilogie Gordonova země jsem četl z povinnosti, ale také jsem samozřejmě chtěl vědět, jak události dopadnou. Bohužel. Zatímco autor v trilogii krvavé pohraničí dokázal popisovat události „na jednom místě“ a přesto pojmout příběhy a zápletky zajímavě, v trilogii Gordonova země a to především v prvním a třetím díle použil jakousi metodu popisu „neustálé cesty, plánování a rozhovorů.“ Situace a konflikty ničím nepřekvapují a nápady, jak se zdá došly. Zatímco v druhém díle „Ploty z kostí“ (četl jsem jej jako první) to byla neobvyklá a nová zkušenost, posléze mě začala autorova forma vadit. Životy a cesty se v tomto díle všech hlavních postav již z „Krvavého pohraničí překřižují a vrcholí“ a to často myšleno doslova! Svět a rasy ve Šlechtově světě jsou podobné postavám reálným více než kteréhokoli jiného autora. Ti co byli včera přítelem, jsou zítra zapřisáhlým nepřítelem. Ženy, které večer vyznávaly muži lásku, se probouzejí ráno vedle někoho jiného. Nakonec jsem usoudil, že tyto „fantasy“ knihy jsou co se vztahů a pohnutek týče velice reálné a pro dnešní dobu trefné. Andres konečně nachází svou milou Karin (ženu trojí krve) a svého syna. A paedwankové dál táhnou zemí a dobývají. Nakonec jsou však poraženi.