Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Originální název: Tugga pa lik och andra hiskliga historier

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01466-1

Albatros (2005) 80-00-01466-1 35

Krátké hororové historky, při kterých běhá mráz po zádech, jsou inspirované těmi nejúspěšnějšími příběhy, které si vypráví děti na letních táborech nebo na horách. Jsou o tom, co všechno se může stát, když se člověk nešťastnou náhodou připlete do cesty běsnícímu maniakovi, zavřou ho do mrazáku, omylem otevře rakev nebo se například ocitne o půlnoci v kostele...

Povídky:
- Požíračka mrtvol
- I lidé dovedou olizovat ruce
- Žvýkačka
- Švarcova zatáčka
- Zelený orel
- Solárium
- Kočka řekla sbohem
- Milý na střeše od auta
- Děsivá stopařka
- Bílá paní na stockholmském zámku
- Mrtvý vojenský pilot
- Přátelé za oknem
- Schůzka s mrtvým
- Porod v rakvi
- Datum na náhrobním kameni
- Žvýkající čelisti (Založil/a: Kindrvajicko)

Shax
  28. 10. 2011, 23:43
Strašidelné příběhy mám moc ráda :) I když si už přesně nevzpomínám na detaily všech příběhů, rozhodně mě ta kniha na pár chvil zabavila...
Raggen
  19. 1. 2012, 9:59
Kraťounké příběhy, které jsem měla přečtené opravdu za chvilku... Být o pár let mladší, tak si umím předstvit, jak je čtu potajmu pod peřinou ale dnes už mi přišly spíš úsměvné :o)
mishelin
  13. 3. 2012, 21:35
Tak u téhle knížky jsem se docela dobře bavila :-D Přemýšlím o tom, že ji s sebou vezmu na školu v přírodě s 5.třídou. Uvidíme jestli budou druhý den prosit o další a nebo jestli se nevyspím a budu je mít všechny nalezlé v pokoji:-D
kačamura
  22. 1. 2016, 13:54
Dospělákům příjde legrační, ale děti dokáže pořádně vystrašit. Pokud budete číst dětem,tak si dejte pozor na příběh ,, I lidé dovedou olizovat ruce ". Ze zkušenosti vím, že nepůsobí moc dobře na dětskou duši ;)
vlcak.paja
  4. 5. 2013, 22:14
Knížka obsahuje 34 krátkých hororových příběhů i se stylovými ilustracemi. Historky jako Trojitá sebevražda a Mrtvý vojenský pilot nemají chybu. Zkrátka knížka dětské čtenáře postraší a dospělé spíše pobaví, ale rozhodně stojí za přečtení.