Tobiáš Lolness. I.

Originální název: Tobie Lolness

Baobab - 2007
ISBN: 978-80-87022-09-2

Baobab (2007) 978-80-87022-09-2 291

Úspěšnou knihu vydalo poprvé ve Francii nakladatelství Gallimard a získala mimořádný čtenářský ohlas a mnohá ocenění, napřiklad nejvýznamnější cenu v oblasti literatury pro děti cenu Hanse Christiana Andersena. Tobiášův lid žije ve stromě a nejvyšší jedinci neměří víc než dva milimetry... Proti malému Tobiášovi a jeho rodině však stojí celý jeho národ, a tak musí hlavní hrdina prchat ... Když si přečtete Tobiáše Lolnesse už se vždy budete dívat na stromy jinýma očima. (Založil/a: Kindrvajicko)

Timothée de Fombelle Timothée de Fombelle
*??.??.1973

Ann-K.
  10. 3. 2014, 14:24
Nádherná knížka :) podle mě originálni, zajímavá, pravdivá a napínavá. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale hned jak sem se ponořila do čtení nemohla jsem se od knížky odtrhnout :)
Alois
  15. 10. 2013, 20:44
Originální napínavá kniha, která je mimo jiné skvěle výtvarně zpracovaná. Líbí se mi detaily z "mikrosvěta", který Tobiáš obývá.
le petit prince
  13. 10. 2016, 13:26
Ta kniha je skvělá ani nevím jak bych tu skvělost vyjádřil slovy. Nadchla mě a mám ji doma četl jsem ji asi šestkrát.
Je vážně super.
:-D
Meggie
  13. 8. 2015, 10:03
Tu knihu mám přečtenou už aspoň desetkrát! Je úžasná, skvělá, originální, dobrodružná, zajímavá, čtivá, poutavá, napínavá, dojemná, poučná, inspirativní, nádherná, briliantní........ Jde k tomu ještě něco dodat? :)
Estetická lasička
  22. 6. 2015, 12:00
Navzdory své tloušťce (zvláště oba díly v jedné) mi stránky strašně rychle došly :( S Tobiášem jsem ale strávila nádherný čas plný skvěle vylíčeného světa ve větvích a hltala promyšlé popisy. A Elíša! Tak si představuji dobrodružný příběh nejen pro děti. Doufám, že se k ním vrátím právě s nimi zas.