Tobiáš Lolness II

Originální název: Tobie Lolness. Les yeux d'Elisha

Baobab - 2008
ISBN: 978-80-87060-07-0

Baobab (2008) 978-80-87060-07-0 325

Druhý, závěrečný díl velkého dobrodružství miniaturního Tobiáše Lolnesse. Srdce stromu je nahlodáno hlubokým kráterem. Mechy a lišejníky dusí celé krajiny, lidé živoří a na stromě vládnou pevnou rukou Jo Mitch a Leo Blue. Tobiáš se po dvou letech vrací od trávového lidu, aby se pokusil odvrátit katastrofu. A nejen to. Někde snad ještě žijí jeho rodiče a Elíša a všem hrozí nebezpečí...

Druhá kniha ze dvou. (Založil/a: Kindrvajicko)

Timothée de Fombelle Timothée de Fombelle
*??.??.1973

Ann-K.
  26. 3. 2014, 22:53
Druhý díl je podle mě lepší než druhý. Ještě originálnější, zajímavější, napínavý a pravdiví. Stačí se pidívat kolem a mám pocit že svět je jako jeden strom a lidé jsou jeho malí obyvatelé. Skvělé přirovnání :)určitě stojí za přečtení VŠEM.
Alois
  15. 10. 2013, 20:47
Druhý díl není o nic horší než první. Je plný dobrodružství, emocí a napětí, v neposlední řadě i poučí.
finduilas
  3. 2. 2013, 15:28
Opravdu, opravdu skvela kniha... Plná jemneho nezamenitelneho humoru. Je sice urcena pro deti, ale je to presne jedna z tech knih z ktere si nejvic odnesou prave dospeli.
abssint
  22. 1. 2013, 11:50
Po dočtení se mě syn zeptal: Doneseš ještě třetí díl? A těžko se přesvědčoval, že tohle je už vážně konec a třetí díl nebude. To mluví za vše. Zezačátku jsem měla obavy, zda osmileté dítě pochopí, o čem Tobiáš vlastně je, ale zbytečně. Je to úžasná kniha plná dobrodružství, napětí, lehkého humoru i poučení.