Bereníké

Originální název: Berenike

Vyšehrad - 2004
ISBN: 80-7021-745-6

Vyšehrad (2004) 80-7021-745-6 337

Historický román nás tentokrát zavede na sklonek 4. století př.n.l. do období rozpadu říše Alexandra Velikého Autorka čtenářsky úspěšných románů Lékař císařů a Císařovna nás tentokrát zavede na sklonek 4. století př.n.l. do období rozpadu říše Alexandra Velikého a vzájemných bojů diadochů. Mladičká Makedonka Bereníké prchá z domova do Alexandrova hlavního města Babylonu, kde se chce stát dvorní básnířkou. Přichází však pozdě, král je už mrtev a diadochové si rozdělují říši. Mladá dívka se zamiluje do jednoho z Alexandrových vojevůdců Ptolemaia a je tak stržena do víru intrik, nebezpečí a vášní, přitom všem nezapomíná na svůj cíl-stát se velkou básnířkou. Osud ji z Babylonie vede přes Makedonii a Řecko do Egypta. Na této cestě básnířka Bereniké zažije velkou lásku i mnoho dobrodružství. Román je opět podložený důkladnou znalostí dějin a prostředí, jak je u této autorky dobrým zvykem. Také přízeň čtenářů i kritiky získala právě svojí spisovatelskou zručností i detailně propracovanými historickými náměty. (Založil/a: Lygie)

Tessa Korber Tessa Korber
*23.06.1966