Nikola Tesla

Originální název: Wizard - the Life and Times of Nicola Tesla

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-884-2

Triton (2007) 978-80-7254-884-2 512

Kniha populárním a podrobným způsobem zpracovává atraktivní téma - život a dílo Nikoly Tesly, důležitého vynálezce, který společně s Edisonem vytvořil základy moderní elektrotechniky, ocitl se však často (neprávem) ve stínu publicity některých kolegů. Nikola Tesla je jedním z nejdůležitějších vědců a vynálezců všech dob. Díky jeho vynálezům, patentům a zdokonalením mohlo dojít ke skutečně plnému využití potenciálu elektrické energie a elektromagnetismu. (Založil/a: trtkal)

#fyzika
Marc J. Seifer Marc J. Seifer
*17.02.1948

Brigitte
  12. 2. 2016, 12:50
Panu Teslovi bylo šestaosmdesát let, když odešel ze světa. Zemřel sám. Byl to podivín, ať už to znamená cokoli….ale jeho domněnky byly pravdivé tak často, že až člověku naháněl husí kůži. Zřejmě jej doceníme až za několik milionů let. …
Pokud se právě chystáte číst knihu „Nikola Tesla Vizionář – Génius – Čaroděj“a jste připraveni na víc, jak 400 stránek, nebudete litovat. Alespoň mě oslovila, někdy jsem se musela prokousat spoustou jmen, ale v knize jsem našla velmi zajímavé informace, o výjimečném člověku, jehož přínos v oblasti vědy je nedocenitelný